چگونه‌گی کارکردهای ادارات صحی در رابطه به مبارزه با موج سوم ویروس کرونا مورد ارزیابی قرار گرفت

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۱۶:۲۴
چگونه‌گی کارکردهای ادارات صحی در رابطه به مبارزه با موج سوم ویروس کرونا مورد ارزیابی قرار گرفت

سه شنبه 18 جوزا 1400

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت‌عامه، امروز در نشستی از طریق ویدیو کنفرانس چگونه‌گی کارکردهای صحی را در مرکز و ولایات در پیوند به مبارزه با موج سوم ویروس کرونا مورد ارزیابی قرار داد.

در این نشست مسوولان کمیته‌های تخنیکی وزارت و صحت‌عامه ولایات کارکردها و چالش‌های شان را با رهبری وزارت صحت عامه شریک نمودند.

سرپرست وزارت صحت‌عامه ضمن بررسی کارکردهای پرسونل صحی در امر مبارزه با موج سوم ویروس کرونا کمیته های را تعیین نمود تا به خواست و نیازمندی های صحت‌عامه ولایات و مرکز هر چه زودتر رسیدگی شود.

داکتر مجروح در ادامه این نشست، در مورد نصب دستگاه‌های آکسیجن پلنت در ده ولایتی که نیاز جدی دارد، ارایه معلومات به موقع در مورد افراد مبتلا به ویروس کرونا در ولایات، افزایش تست‌های سریع و تست های پی سی آر، نظارت از لابرتوارهای خصوصی، استخدام کارمندان افراد با تجربه در بخش کرونا، تعیین تیم های آر آر تی، فراهم سازی ضروریات وی تی سی برای تمام ولایات با اشتراک کننده گان صحبت نموده و در زمینه هدایات لازم داد.

علاوه بر آن سرپرست وزارت صحت‌عامه، بر اکمالات ادویه در مراکز صحی ولایات و رفع کمبود آکسیجن تاکید کرد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۹:۴
Background image

سرپرست وزارت صحت عامه خواهان همکاری بانک جهانی برای خریداری دستگاه‌های تولید اکسیجن گردید

چهارشنبه، 26 جوزا 1400

داکتر وحید مجرح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست از راه دور با نماینده‌گان بانک جهانی خواهان همکاری آنان در راستای خریداری دستگاه‌های تولید اکسیجن گردید.. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۵ - ۱۶:۴
Background image

یک محموله از کیت های اضطراری کشور روسیه از طریق سازمان صحی جهان به افغانستان رسید

سه شنبه 25 جوزا 1400

این محموله شامل کیت های اضطراری است که قبلا از طرف کشور روسیه به سازمان صحی جهان تسلیم داده شده بود که امروز به افغانستان رسید.

در نشستی که به این مناسبت راه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۲۳:۱۸
Background image

موج سوم ویروس کرونا مرگ‌بارتر از موج اول و دوم است

دوشنبه، ۲۴ جوزا ۱۴۰۰

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشست استجوابیه مجلس نماینده‌گان اشتراک نموده و در رابطه به وضعیت صحی کشور معلومات ارایه کرد.

سرپرست وزارت صحت. . .

BACK TO NEWS