کارکردهای ادارات صحی در پیوند به مبارزه با موج سوم ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفت

Panah_moph
شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۳:۳۸
کارکردهای ادارات صحی در پیوند به مبارزه با موج سوم ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفت

شنبه، 18 ثور 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه کشور، امروز در نشستی کارکردهای ادارات صحی را در مرکز و ولایات مورد بررسی قرار داد.

در این نشست، مسوولان کمیته‌های تخنیکی این وزارت و رییسان صحت عامه ولایت های کنر، ننگرهار، کاپیسا، پکتیا، کندهار، فاریاب و هیئت که به ولایت ننگرهار اعزام شده بود گزارش‌های کاری، چالش‌ها و پیشنهادات شان را در رابطه به وضعیت صحی کشور ناشی از ویروس کرونا ارایه نمودند.

سرپرست وزارت صحت عامه، ضمن بررسی کارکردهای ادارات صحی، به آنان هدایت داد تا در راستای تامین آکسیجن و ریزرف بالون های آکسیجن در مراکز صحی توجه جدی نمایند.

داکتر مجروح، بر تدابیر جدی وزارت صحت عامه، برای مبارزه با موج سوم ویروس کرونا تاکید کرده و از مسوولان ادارات صحی خواست تا در راستای آموزش کارمندان صحی در بخش های مورد نیاز، قرارداد کارمندان شفاخانه های کرونا، استخدام یک تن روانشناس در هر شفاخانه کرونا در تمام ولایات، نیازسنجی کارمندان لابراتوارهای کووید-۱۹، تقویت برنامه آگاهی دهی در رابطه به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به خصوص در ایام عید، توزیع تجهیزات طبی از ستاک مرکزی به ولایات بر اساس نیازمندی، اکمالات ادویه به ولایات به اسرع وقت از سوی ادارات مربوطه اقدامات جدی انجام دهند.

او همچنان بر هماهنگی نهادهای کمک کننده در پیوند به خریداری تجهیزات با وزارت صحت عامه تاکید نموده گفت: پس از این تمام دونرها تجهیزاتی را که به مراکز صحی خریداری و فراهم می کنند باید با وزارت صحت عامه هماهنگی نموده و مسوولان ادارات مربوطه را در جریان قرار دهند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۹:۴
Background image

سرپرست وزارت صحت عامه خواهان همکاری بانک جهانی برای خریداری دستگاه‌های تولید اکسیجن گردید

چهارشنبه، 26 جوزا 1400

داکتر وحید مجرح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست از راه دور با نماینده‌گان بانک جهانی خواهان همکاری آنان در راستای خریداری دستگاه‌های تولید اکسیجن گردید.. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۵ - ۱۶:۴
Background image

یک محموله از کیت های اضطراری کشور روسیه از طریق سازمان صحی جهان به افغانستان رسید

سه شنبه 25 جوزا 1400

این محموله شامل کیت های اضطراری است که قبلا از طرف کشور روسیه به سازمان صحی جهان تسلیم داده شده بود که امروز به افغانستان رسید.

در نشستی که به این مناسبت راه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۲۳:۱۸
Background image

موج سوم ویروس کرونا مرگ‌بارتر از موج اول و دوم است

دوشنبه، ۲۴ جوزا ۱۴۰۰

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشست استجوابیه مجلس نماینده‌گان اشتراک نموده و در رابطه به وضعیت صحی کشور معلومات ارایه کرد.

سرپرست وزارت صحت. . .

BACK TO NEWS