کارکردهای مسؤولان صحی در امر مبارزه با ویروس کرونا در نشستی به بررسی گرفته شد

Panah_moph
Tue, Jan 12 2021 1:43 PM
کارکردهای مسؤولان صحی در امر مبارزه با ویروس کرونا در نشستی به بررسی گرفته شد

نشستی تحت رهبری داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان با اشتراک داکتر وحید مجروح معین عرضۀ خدمات صحی و داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت عامه و رییسان این وزارت به خاطر مبارزه با ویروس کرونا و بهبود عرضۀ خدمات صحی در تالار داکتر سهیلا صدیق راه اندازی گردید.

در این نشست نخست مسؤولان صحی در مورد پیشرفت‌ها وعملی شدن هدایات جلالتمآب رییس جمهور کشور که در مورد بهبود عرضۀ خدمات صحی و مبارزه با ویروس کرونا داده بود به اشتراک کنندگان گزارش دادند.

معین پالیسی و پلان ضمن استماع به گزارش کاری مسؤولان صحی هدایت داد تا درقسمت رفع چالش‌ها و عملی شدن هدایات که از طرف رییس جمهور کشور به مسؤولان صحی سپرده شده بود اقدامات جدی نمایند.

علاوه بر آن در این نشست معین‌های وزارت صحت عامه در مورد حالت عمومی ویروس کرونا در کشور، بررسی گزارش دریافتی تیم‌های نظارتی از ولایت‌های هرات، قندهار و ننگرهار در مورد لابراتوارها و بهبود عرضۀ خدمات صحی با اشتراک کنندگان صحبت نموده که به مسؤولان مربوطه هدایات لازم داده شد.

از سوی هم اشتراک کنندگان نظریات و پیشنهادات خود را برای بهبود عرضۀ خدمات صحی به رهبری وزارت ارایه نموده و وعدۀ همکاری بیشتر را در این راستا سپردند.

Latest news

Wed, Feb 12 2020 3:24 PM
Background image

MoPH held an emergency meeting with international health partners to fight against the spread and control of COVID-19

Today MoPH conduct an emergency meeting regarding the prevention, spread and control of COVID-19 in Afghanistan and called on international partners for cooperation.

Minister of Public. . .

Tue, May 28 2019 12:50 PM
Background image

The Minister of Public Health of Afghanistan becomes a member of GAVI Alliance Board of Directors

As a member he will be representing the Developing Countries Constituency on the GAVI Alliance Board. Congratulations to all.

It is a great honor for Afghanistan.

Sat, Dec 29 2018 4:01 PM
Background image

20th polio Case Reported in Afghanistan marking highest number of cases since 2015

Kabul, 28 November 2018– Another new polio case has been reported from Shaheed-e-Hassas district of Urozgan province, a 3-year-old boy is now permanently paralyzed by the poliovirus.. . .

BACK TO NEWS