بخش ویژه کنترول ویروس "کرونا" در ولایت هرات ایجاد شد

Panah_moph
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۳:۴۹
بخش ویژه کنترول ویروس "کرونا" در ولایت هرات ایجاد شد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، امروز در یک سفر رسمی به ولایت هرات از بخش ویژه کنترول ویروس "کرونا" در این ولایت که جدیدا ایجاد شده است دیدن نمود. این بخش دارای 30 بستر مجهز با تمام امکانات مورد نیاز آماده گردیده است.
وزیر صحت عامه کشور، پیش‌گیری و کنترول ویروس "کرونا" را در کشور اولویت وزارت صحت عامه خوانده گفت:" وزارت صحت عامه، این بخش را به منظور کنترول ویروس "کرونا" و جلوگیری از انتشار آن آماده نموده است."
داکتر فیروز، می‌گوید که حدود 500 تن که اخیرا از کشور چین وارد کشور شده است توسط تیم های صحی سکریننگ(غربال) شده اند و خوشبختانه هیچ واقعه مثبت در آنان دیده نشده است و در صورت شیوع این ویروس در افغانستان، وزارت صحت عامه برای کنترول آن آمادگی کامل دارد.
این در حالی است که وزارت صحت عامه هفته گذشته یک بخش صد بستر را برای کنترول ویروس کرونا در کابل نیز ایجاد نموده است.
از سوی هم، وزارت صحت عامه برای پیش‌گیری از این ویروس، تیم های صحی را در میدان های هوایی کابل، بلخ، کندهار و هرات که در آن پروازهای بین المللی صورت می‌گیرد توظیف نموده و مسافران را مورد سکریننگ قرار می‌دهند. هم‌چنان در مرزهای زمینی کشور نیز تیم های صحی توظیف شده و مسافران را سکریننگ می‌کند.
هم‌چنان وزیر صحت عامه کشور در ادامه سفرش، یک باب شفاخانه تشخیص و تداوی امراض سرطانی را در ولایت هرات به بهره برداری سپرد. این شفاخانه بگونه اساسی و معیاری مجهز با تمام وسایل طبی پیشرفته با ظرفیت 10 بستر ساخته شده است.
وزیر صحت عامه کشور ایجاد این شفاخانه را در این ولایت یک گام مهم در راستای بهبود عرضه خدمات صحی در بخش سرطان عنوان نموده گفت:" اعمار این شفاخانه یکی از ضروریات مردم هرات به شمار می‌رفت که خوشبختانه کار ساختمانی آن تکمیل گردید و امروز به بهره برداری سپرده شد. با ایجاد این شفاخانه، زمینه بهتر تشخیص و تداوی امراض سرطانی در این ولایت فراهم شده است."
وزیر صحت عامه در ادامه سخنانش بر بهبود عرضه خدمات صحی در کشور تاکید نموده گفت که رهبری وزارت صحت عامه همواره در تلاش است تا کیفیت خدمات صحی را در کشور بهبود بخشد و زمینه تداوی امراض پیچده را در کشور فراهم نماید.

تازه خبرونه

شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۷:۴۲
Background image

د افغانستان حکومت سره د طبي توکو مرسته کول

د سویلي کوریا هېواد لخوا د روغتیایي او طبي توکو یوه کڅوړه چې د کورونا ویروس سره د مبارزې په پار افغان حکومت سره مرسته شوې وه نن د یوې ناستې په ترڅ کې د عامې روغتیا وزارت ته وسپارل شوه.

. . .
شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۷:۱۴
Background image

د هرات ولایت شیدایي کووېد -۱۹ روغتون د میر ابراهیم بسیم په نوم ونومول شو

د عامې روغتیا وزارت نوماند وزیر ډاکټراحمد جواد عثماني له بادغیس او غور ولایتونو وروسته نن هرات ولایت ته تللی او د یاد ولایت روغتیایي کار کوونکو له کړنو څخه چې کورونا ویروس پروړاندې د. . .

شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۵:۲۰
Background image

د عامې روغتیا نوماند وزیر د غور ولایت والي، استازو او مخورو خلکو سره وکتل

د عامې روغتیا وزارت نوماند وزیر ډاکټر احمد جواد عثماني غور ولایت ته د خپل سفر په لړ کې له والي، په ملي او ولایتي شورأ کې د یاد ولایت استازو، مخورو خلکو، مشرانو او مدني ټولنې استازو سره. . .

BACK TO NEWS