چگونگی بهبود عرضۀ خدمات در مراکز صحی به بررسی گرفته شد

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۳:۲۴
چگونگی بهبود عرضۀ خدمات در مراکز صحی به بررسی گرفته شد

داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان و داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت‌عامه در نشستی از راه دور بهبود ارایۀ خدمات صحی در مراکز صحی را به بررسی گرفتند.

در این نشست نخست مسؤولان صحی چگونگی ارایۀ خدمات صحی به نیازمندان در ولایت‌های نیمروز، نورستان، غزنی، تخار، لوگر، کنر، لغمان و ننگرهار را به رهبری وزارت صحت‌عامه گزارش داده و خواهان رسیدگی به چالش‌های کاری شان در این راستا گردیدند.

علاوه بر آن نمایندگانی از ادارۀ یونیسف، سازمان صحی جهان و مؤسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی کف و هیلت نت، در مورد پیشرفت‌های کاری، عرضۀ خدمات صحی و قراردادهایی که با وزارت صحت‌عامه در امر مبارزه با ویروس کرونا دارند معلومات داده و وعده همکاری بیشتر را در این راستا سپردند.

معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه ضمن استماع به گزارش‌های کاری مسؤولان صحی، روی نظارت بیشتر و تقویت سیستم صحی در کشور تاکید نموده و از آنان خواست تا به خاطر رسیدگی به وضعیت صحی نیازمندان تلاش بیشتر نمایند.

از سوی‌هم سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت‌عامه از نمایندگان مؤسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی و شرکای صحی خواست تا مطابق قرار داده‌هایی که با وزارت صحت‌عامه به خاطر بهبود عرضۀ خدمات و مبارزه با ویروس کرونا دارند اجراات به موقع نمایند.

هم‌چنان در ادامۀ این نشست داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان وزارت صحت‌عامه، در مورد هدایات رییس جمهور کشور که شامل، تنظیم اوقات کاری در شفاخانه‌های کشور از یک به دو وقت کاری، برنامه تخصص با کیفیت و منحصر به چند شفاخانه در سطح کشور، ادغام یک تعداد از پروژه‌ها در سیستم دولتی، تنظیم ساختار وزارت صحت‌عامه، مستقل سازی ادارۀ تنظیم امور دوایی و انستیتوت ملی صحت‌عامه و هم‌چنان پاسداری از کارمندان صحی خط اول مبارزه با ویروس کرونا می‌باشد با اشتراک کنندگان صحبت نموده و خواهان اقدامات جدی و عملی آنان در این موارد گردید.

تازه خبرونه

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۵:۳۸
Background image

د روغتیا په سکتور کې د اداري فساد پروړاندې مبارزه باندې د عامې روغتیا وزارت د رهبرۍ ټینګار

د عامې روغتیا وزارت د پلان او پالیسي معین ډاکټر بشیر نورمل نن د عامې روغتیا وزارت او مدني ټولنې د ګډې کمیټې په لومړۍ ناسته کې ګډون وکړ او د روغتیا په برخه کې د اداري فساد پر وړاندې. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۱۲
Background image

زموږ هوډ په هېواد کې د روغتیايي خدمتونو د کیفیت او کمیت لوړول دي

د وزیر محمد اکبر خان روغتون د ارتوپيډي څانګه کې نه ستړې کیدونکې هڅې او د مسلکي پوهې لوړتیا د ارتوپيډي ستونزو د درملنې برخه کې د هیله بخښونکي پرمختګ لامل شوې ده.

نن ورځ، د پېچلو. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۳:۵۸
Background image

د عامې روغتیا وزارت سرپرست وزیر د کورونا واکسین ترلاسه کړ

د عامې روغتیا وزارت سرپرست ډاکتر وحید مجروح او د دې وزارت د رهبري هئیت نن د کورونا واکسین ترلاسه کړ.

ډاکټر وحید مجروح د کورونا واکسین پلي کول، په هېواد کې د کورونا ویروس د له مینځه. . .

BACK TO NEWS