داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز دستآوردهای سفر اش را طی یک نشست خبری با رسانه ها شریک نمود

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۲۲ - ۱۶:۲۹
داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز دستآوردهای سفر اش را طی یک نشست خبری با رسانه ها شریک نمود

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز دستآوردهای سفر اش را که اخیر به کشور ایران رفته بود طی یک نشست خبری با رسانه ها شریک کرد.

سرپرست وزارت صحت عامه، هدف از این سفر اش را اشتراک در نشست (جی 5) گروه 5 حوزه سلامت و جلب همکاری‌های کشور ایران در بخش صحت در افغانستان عنوان کرد. 
 
داکتر قلندر عباد گفت که در نشست "جی 5" روی همکاری های مشترک کشورهای شامل این گروه در پیوند به چگونه‌گی جلوگیری امراض ساری و مبارزه با ویروس کرونا بحث و تبادل نظر صورت گرفت و اعضای این گروه تعهد نمودند که در این راستا همکاری می‌کنند.

سرپرست وزارت صحت عامه تاکید کرد که در این نشست در بخش مبارزه با ویروس پولیو در افغانستان از سوی اعضای این گروه تعهد صورت گرفت.

افغانستان، ایران، پاکستان، عراق و سازمان صحی جهان اعضای گروه "جی 5" هستند و این نشست از سوی سازمان صحی جهان در کشور ایران برگزار شده بود.

هم‌چنان سرپرست وزارت صحت عامه، افزود که در این سفر با مقامات صحی کشور ایران در رابطه به همکاری های این کشور در بخش تقویت صحت به ویژه تکمیل کار ساختمانی دو شفاخانه که از سوی این کشور در ولایت های بامیان و کابل اعمار میگردد، ایجاد بخش های بایو میدیکل، جراحی قلب، رادیو تراپی، جلب سرمایه گذاری در بخش سکتور خصوصی، تسهیل روند اخذ ویزه برای مریضان صحبت نمودیم.

سرپرست وزارت صحت عامه، ارتقای ظرفیت کارکنان صحی را یک امر ضروری خوانده اضافه نمود  از مراکز آموزشی طبی کشور ایران دیدن نموده، و مسوولان صحی این کشور تعهد کردند که داکتران افغان را در راستای جذب آنان در بخش های تخصص، فوق تخصص و دیگر برنامه های آموزشی همکاری می‌کنند.

او هم‌چنان گفت که در ادامه این سفر، از مراکز صحی کشور ایران همراه با یک تیم تخنیکی به منظور استفاده از ساختارهای صحی این کشور و تقویت سیستم صحی افغانستان دیدن نمودیم.

تازه خبرونه

شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۹:۳۰
Background image

د بلخ په خلم ولسوالۍ کې د يو ۵۰ بستریز روغتون پرانېسته ترسره شوه

د بلخ په خلم ولسوالۍ کې د يو ۵۰ بستریز روغتون پرانېسته ترسره شوه:

د عامې روغتیا وزارت مالي او اداري معین ښاغلي مولوي محمد اسحق صاحبزاده د پلان او پالیسۍ معین، دوکتور محمد حسن غیاثي او. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۹:۵
Background image

دهېوادونودعامې روغتیاوزیرانوترمنځ په عمان هيوادکې د Anti- microbial resistance دريم نړيوال کنفرانس دایرشو

د هېوادونو د عامې روغتیا وزیرانو ترمنځ په عمان هيواد کې د Anti- microbial resistance دريم نړيوال کنفرانس دایر شو.

د افغانستان اسلامي امارت د عامې روغتیا وزیر ښاغلي ډاکټر قلندر عباد هم. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۳ - ۱۰:۶
Background image

دعامې روغتیاوزارت مالي اواداري معین،مولوي اسحق صاحبزاده دپلان اوپالیسي معین،محمدحسن غیاثي اوورسره مل ټیم بلخ ته سفرترسره کړ

د عامې روغتیا وزارت مالي او اداري معین د پلان او پالیسي معین او ورسره مل ټیم بلخ ته د سفر په ترڅ کې ددې ولایت له والي، مولوي محمد داوود مزمل سره لیدنه ترسره کړه.

اود دی سفرپه دوام د. . .

BACK TO NEWS