داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز دستآوردهای سفر اش را طی یک نشست خبری با رسانه ها شریک نمود

Panah_moph
Tue, Sep 13 2022 4:29 PM
داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز دستآوردهای سفر اش را طی یک نشست خبری با رسانه ها شریک نمود

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز دستآوردهای سفر اش را که اخیر به کشور ایران رفته بود طی یک نشست خبری با رسانه ها شریک کرد.

سرپرست وزارت صحت عامه، هدف از این سفر اش را اشتراک در نشست (جی 5) گروه 5 حوزه سلامت و جلب همکاری‌های کشور ایران در بخش صحت در افغانستان عنوان کرد. 
 
داکتر قلندر عباد گفت که در نشست "جی 5" روی همکاری های مشترک کشورهای شامل این گروه در پیوند به چگونه‌گی جلوگیری امراض ساری و مبارزه با ویروس کرونا بحث و تبادل نظر صورت گرفت و اعضای این گروه تعهد نمودند که در این راستا همکاری می‌کنند.

سرپرست وزارت صحت عامه تاکید کرد که در این نشست در بخش مبارزه با ویروس پولیو در افغانستان از سوی اعضای این گروه تعهد صورت گرفت.

افغانستان، ایران، پاکستان، عراق و سازمان صحی جهان اعضای گروه "جی 5" هستند و این نشست از سوی سازمان صحی جهان در کشور ایران برگزار شده بود.

هم‌چنان سرپرست وزارت صحت عامه، افزود که در این سفر با مقامات صحی کشور ایران در رابطه به همکاری های این کشور در بخش تقویت صحت به ویژه تکمیل کار ساختمانی دو شفاخانه که از سوی این کشور در ولایت های بامیان و کابل اعمار میگردد، ایجاد بخش های بایو میدیکل، جراحی قلب، رادیو تراپی، جلب سرمایه گذاری در بخش سکتور خصوصی، تسهیل روند اخذ ویزه برای مریضان صحبت نمودیم.

سرپرست وزارت صحت عامه، ارتقای ظرفیت کارکنان صحی را یک امر ضروری خوانده اضافه نمود  از مراکز آموزشی طبی کشور ایران دیدن نموده، و مسوولان صحی این کشور تعهد کردند که داکتران افغان را در راستای جذب آنان در بخش های تخصص، فوق تخصص و دیگر برنامه های آموزشی همکاری می‌کنند.

او هم‌چنان گفت که در ادامه این سفر، از مراکز صحی کشور ایران همراه با یک تیم تخنیکی به منظور استفاده از ساختارهای صحی این کشور و تقویت سیستم صحی افغانستان دیدن نمودیم.

Latest news

Mon, Oct 26 2020 3:34 PM
Background image

End of the three-day IT workshop for provincial IT officers of the Ministry of Public Health

The workshop, which was held from October 24 to 26, 2020, ended with the awarding of certificates to the information technology officials of the provinces by Dr. Abdul Qadir Qadir,. . .

Wed, Feb 12 2020 3:24 PM
Background image

MoPH held an emergency meeting with international health partners to fight against the spread and control of COVID-19

Today MoPH conduct an emergency meeting regarding the prevention, spread and control of COVID-19 in Afghanistan and called on international partners for cooperation.

Minister of Public. . .

Tue, May 28 2019 12:50 PM
Background image

The Minister of Public Health of Afghanistan becomes a member of GAVI Alliance Board of Directors

As a member he will be representing the Developing Countries Constituency on the GAVI Alliance Board. Congratulations to all.

It is a great honor for Afghanistan.

BACK TO NEWS