داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز دستآوردهای سفر اش را طی یک نشست خبری با رسانه ها شریک نمود

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۲۲ - ۱۶:۲۹
داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز دستآوردهای سفر اش را طی یک نشست خبری با رسانه ها شریک نمود

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز دستآوردهای سفر اش را که اخیر به کشور ایران رفته بود طی یک نشست خبری با رسانه ها شریک کرد.

سرپرست وزارت صحت عامه، هدف از این سفر اش را اشتراک در نشست (جی 5) گروه 5 حوزه سلامت و جلب همکاری‌های کشور ایران در بخش صحت در افغانستان عنوان کرد. 
 
داکتر قلندر عباد گفت که در نشست "جی 5" روی همکاری های مشترک کشورهای شامل این گروه در پیوند به چگونه‌گی جلوگیری امراض ساری و مبارزه با ویروس کرونا بحث و تبادل نظر صورت گرفت و اعضای این گروه تعهد نمودند که در این راستا همکاری می‌کنند.

سرپرست وزارت صحت عامه تاکید کرد که در این نشست در بخش مبارزه با ویروس پولیو در افغانستان از سوی اعضای این گروه تعهد صورت گرفت.

افغانستان، ایران، پاکستان، عراق و سازمان صحی جهان اعضای گروه "جی 5" هستند و این نشست از سوی سازمان صحی جهان در کشور ایران برگزار شده بود.

هم‌چنان سرپرست وزارت صحت عامه، افزود که در این سفر با مقامات صحی کشور ایران در رابطه به همکاری های این کشور در بخش تقویت صحت به ویژه تکمیل کار ساختمانی دو شفاخانه که از سوی این کشور در ولایت های بامیان و کابل اعمار میگردد، ایجاد بخش های بایو میدیکل، جراحی قلب، رادیو تراپی، جلب سرمایه گذاری در بخش سکتور خصوصی، تسهیل روند اخذ ویزه برای مریضان صحبت نمودیم.

سرپرست وزارت صحت عامه، ارتقای ظرفیت کارکنان صحی را یک امر ضروری خوانده اضافه نمود  از مراکز آموزشی طبی کشور ایران دیدن نموده، و مسوولان صحی این کشور تعهد کردند که داکتران افغان را در راستای جذب آنان در بخش های تخصص، فوق تخصص و دیگر برنامه های آموزشی همکاری می‌کنند.

او هم‌چنان گفت که در ادامه این سفر، از مراکز صحی کشور ایران همراه با یک تیم تخنیکی به منظور استفاده از ساختارهای صحی این کشور و تقویت سیستم صحی افغانستان دیدن نمودیم.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۵ - ۱۵:۲۶
Background image

بازدید معین مالی واداری وزارت صحت‌عامه از استاک مرکزی

مولوی محمد اسحق صاحب زاده معین مالی واداری وزارت صحت‌عامه از استاک مرکزی بازدید به عمل آورد.

در این دیدار معین مالی واداری از کار و زحمات کارمندان صحی ابراز امتنان و قدردانی نموده و به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۵ - ۱۴:۵۶
Background image

بخش بایومدیکل انجینرنگ ورکشاپ های مرکزدر نشستی افتتاح وبه بهره برداری سپرده شد

بخش بایومدیکل انجینرنگ ورکشاپ های مرکزدر نشستی افتتاح وبه بهره برداری سپرده شد

این بخش با حمایت مالی Global Fund، HSS و دفتر UNDP ترمیم و تجهیز گردیده و در نشستی  امروز رسما افتتاح و. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۷/۳ - ۱۴:۳۷
Background image

سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشست "مرور ماموریت برنامه ملی کنترل توبرکلوز" اشتراک نمود.

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشست "مرور ماموریت برنامه ملی کنترل توبرکلوز" اشتراک نموده و از کارکردهای این اداره در راستای مبارزه با بیماری توبرکلوز استقبال کرد.
سرپ. . .

BACK TO NEWS