خواست وزارت صحت عامه در یک نشست خبری از کدرهای طبی دیاسپورای افغان در راستای آموزش و بلند بردن سطح دانش داکتران داخل کشور

akbari_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۹:۱۴
خواست وزارت صحت عامه در یک نشست خبری از کدرهای طبی دیاسپورای افغان در راستای آموزش و بلند بردن داکتران داخل کشور

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست خبری از کدرهای طبی دیاسپورای افغان خواست تا وزارت صحت عامه را در راستای آموزش و بلند بردن سطح دانش داکتران داخل کشور همکاری نمایند.

سرپرست وزارت صحت عامه، ارتقای ظرفیت داکتران را از جمله اولویت هایش عنوان نموده گفت که ما در تلاش هستیم تا از طریق هر مسیری زمینه آموزش را برای کارکنان صحی فراهم نمایم.

داکتر قلندر عباد اضافه کرد که سالانه حدود نیم ملیارد دالر برای تداوی به بیرون از کشور به مصرف میرسد و با بلند بردن سطح دانش داکتران و فراهم سازی خدمات صحی معیاری از مصرف این پول ها در بیرون از کشور جلوگیری میگردد و دیگر نیاز نخواهد بود که مردم به بیرون از کشور برای تداوی بروند.

همچنان سرپرست وزارت صحت عامه، از همکاری همیشه‌گی داکتران دیاسپورای افغان که در بخش های کرونا، تجهیزات طبی و دیگر موارد بخش صحت کشور را همکاری نموده اند قدردانی نموده گفت که ما متعهد هستیم تا هر نوع امکانات را از قبیل جای بودبادش، مصارف سفر و غذا را برای تان فراهم نماییم.

داکتر قلندر عباد، در ادامه سخنانش، بر دستاوردهای وزارت صحت عامه اشاره کرده گفت که ما توانستیم سکتور را که بعد از سقوط جمهوریت به یک بحران جدی مواجه شده بود دوباره سر پا ایستاد کنیم.

از سوی هم، داکتران دیاسپورای افغان که از طریق ویدیو کنفرانس وصل شده بودند بر ادامه همکاری شان در آموزش داکتران افغان به گونه حضوری و آنلان وعده همکاری دادند.

تازه خبرونه

یکشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۴ - ۹:۳۵
Background image

مدینه منوره کې د افغان حاجیانو لپاره چمتو شوی یو روغتیايي مرکز

د عامې روغتیا وزارت د حج او اوقافو وزارت سره په همغږۍ، مدینه منوره کې د افغان حاجیانو لپاره چمتو شوی یو روغتیايي مرکز!

د عامې روغتیا وزارت متخصص علمي کادرونه په دې روغتیايي مرکز کې د. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۳/۴ - ۱۰:۵۵
Background image

دافغانستان اسلامي امارت دعامې روغتياوزير د ارشاد،حج او اوقافو وزارت له وزيرسره لیدنه وکړه

د افغانستان اسلامي امارت د عامې روغتيا وزير ډاکټر قلندر عباد د ارشاد ، حج اوقافو وزارت له وزير شيخ الحديث نورمحمد ثاقب سره د حجاج کرامو لپاره د روغتيايي خدماتو وړاندې کولو په اړه ليدنه. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۳/۱ - ۱۴:۴۶
Background image

د افغانستان اسلامي امارت د عامې روغتیا وزیر، ښاغلي ډاکټر قلندر عباد د روغتیايي پروژو له تمویلونکو سره د وېډيو کنفرانس له لارې خبرې وکړې

دغه وېډيو کنفرانس نن یکشنبه د ذوالقعدې د میاشتې ۲مه نېټه ترسره شو، چې د افغانستان اسلامي امارت د عامې روغتیا وزارت سره په ګډې همکارۍ، مثبتو او نېکو اړیکو او د ثابت او پرمختللي روغتیايي. . .

BACK TO NEWS