اطلاعیه وزارت صحت عامه در مورد تمدید قرنطین

Panah_moph
اطلاعیه وزارت صحت عامه در مورد تمدید قرنطین

هموطنان عزیز القدر!

قسمیکه در جریان هستید موج سوم کرونا هنوز هم در کشور در حال گسترش و در اوج به پیش میرود و کاهش قابل ملاحظه در تعداد واقعات و وفیات به نظر نمی رسد. وزارت صحت عامه و کارکنان صحی کشور در یک جنگ نابرابر در مقابله با این بیماری قرار دارند. واضح است که مقابله در برابر شیوع از کنترل خارج شده امراض ساری تنها با اقدامات وزارت صحت عامه ناممکن است و بر تمام اتباع کشور و تمام نهاد های دولتی و غیردولتی لازم است در رعایت و تطبیق مقررات حفظ الصحوی به منظور کاهش واقعات و وفیات ناشی از کرونا در این برهه از زمان به وظایف خویش عمل نموده وزارت صحت عامه را یاری نمایند.

وزارت صحت عامه بر مبنای ماده سیزدهم قانون صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان که تمام إدارات دولتی و غیر دولتی و سایر اتباع کشور را مکلف میداند که با در نظر داشت امکانات دست داشته، کارکنان طبی را در جهت انجام وظایف اختصاصی شان همکاری نمایند بدین وسیله از تمام ادارات دولتی و غیر دولتی و تمام مردم أفغانستان میخواهد که در تطبیق و رعایت قواعد ذیل اقدام و همکاری نمایند.

• تمام تالار ها و صالون های عروسی و کنفرانس ها که برای مدت دو هفته از تاریخ 18 سرطان 1400 مسدود گردیده بودند برای دوهفته دیگر الی تاریخ 01 اسد سال 1400 تمدید گردید و در قسمت تطبیق این مورد همکاری شاروالی های محترم را متقاضی میباشیم.

• از تمام مردم شریف کشور تقاضا میگردد که به محلات مزدحم بیرون از خانه نروند و در حالات ضروری در این محلات حتما از ماسک استفاده نمایند.

• تمام ادارات دولتی و غیر دولتی که مراجعین زیاد دارند به نحو ممکنه ازدحام را طوری مدیریت کنند که فاصله بین افراد کمتر از یک و نیم متر نباشد.

• شاروالی های محترم کابل و ولایات بزرگ کشور باید محلات مزدحم و بیر و بار در سطح شهر ها را شناسایی و با تطبیق راهکار های مشخص بطور مثال باز نمودن نوبتی دکان ها و سایر روش ها ؛ ازدحام را کنترل و فاصله اجتماعی را تنظیم نمایند. در این خصوص اختیار شیوۀ ممکنه با شاروالی های مربوطه میباشد.

• جلسات غیرضروری در تمام نهاد های دولتی و غیر دولتی متوقف شود.

• از امامان محترم مساجد و عموم نماز گزاران عزیز خواهشمندیم که در هنگام ادای نماز فاصله حداقل یک و نیم متری را رعایت نمایند. و تا حدی که ممکن است نماز های جماعت را در فضای آزاد ادا نمایند. و یا کلکین ها و باد رو ها را برای عبور هوا باز بگذارند.

• دریوران و راکبین وسایط عمومی مانند تکسی ها و بس ها باید پوشیدن ماسک و تهویه فضای موتر را رعایت نمایند.

• به منظور پیشگیری از شیوع کرونا در محیط های محدود محابس الی اطلاع ثانی ملاقات با محبوسین معطل ساخته شود.

• تمام کارمندان دولت که سن بالاتر از 55 سال داشته و یا مبتلا به امراض مزمن (شکر ، قلبی ،سرطان و یا خانم های با حمل بالاتر از چهار ماه) باشند کار شان را از خانه خویش اجرا نمایند.

• تمام حوض های آب بازی ، حمام های عمومی ، سونا ، کلپ ها و مسابقات ورزشی برای دو هفته دیگر مسدود گردد و در این رابطه شاروالی های محترم و سایر ادارات ذیربط کنترول نمایند.

• از ادارات محترم امنیتی و سایر مراجع خواهشمندیم که از هر گونه تجمعات که فاصله اجتماعی در آن رعایت نشود جلوگیری نمایند.

• رستورانت ها با رعایت فاصله بین دو نفر یک و نیم متر و با رعایت تهویه مناسب ارایه خدمات نمایند و سعی شود از مراجعین در فضای باز پذیرایی شود و در این زمینه شاروالی ها کنترل جدی و همکاری نمایند.

• مراسم فاتحه خوانی های عمومی در فضاهای بسته تعلیق شود.

لازم به یاد آوری است که اعلامیه مسدود شدن تمام مراکز آموزشی قبلا نشر گردیده است.

• از همه مردم کشور تقاضا میگردد که رعایت اصول حفظ الصحه شخصی مانند شستن مکرر دست ها با صابون برای بیست ثانیه، استفاده از ماسک در محلات مزدحم، رعایت فاصله اجتماعی از دیگر افراد به اندازه یک نیم متر را رعایت کنند.

کرونا را جدی بگیرید تا شما را در شفاخانه ها و نیازمند به اکسیجن و درمان نبینیم.

آخرین اطلاعیه ها

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۱۰:۵۴
Background image

اطلاعیه ریاست عمومی ریاست اکمال تخصص!

به اطلاع دوکتوران محترم که در امتحان انترنس سال ۱۴۰۳ در بست های ترینی شفاخانه خوزوی ننګرهار و شفاخانه تخصصی ولایتی بدخشان موفق ګردیده است ، رسانیده میشود تا به اسناد ضروري خویش تذکیره . . .

Back to announcements