نشست کمیته عالی مدیریت واقعات عاجل و اضطرار صحی راه اندازی شد

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۳:۱۲
نشست کمیته عالی مدیریت واقعات عاجل و اضطرار صحی راه اندازی شد

این نشست تحت رهبری داکتر فدامحمد پیکان، معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه، برای آمادگی، وقایه و جلوگیری از سرایت کرونا ویروس به کشور در دفتر کارش دایر گردید.
معین عرضۀ خدمات صحی نخست از کارکردهای تیم‌های صحی سرویلانس که در نقاط مختلف کشور مصروف ارایۀ خدمات صحی استند، اظهار امتنان و قدردانی نموده و روی مواردی چون: چاپ، نشر و ارسال مواد تبلیغاتی دربارۀ کرونا ویروس در مرکز و ولایت‌ها، انتقال وسایل و تجهیزات طبی به شفاخانه‌ها، تهیۀ کلیپ‌های تصویری و نشر آن از طریق رسانه‌ها صحبت نمود.
برعلاوه این موارد داکتر پیکان، روی نصب و نشر پیام‌های صحی در مانیتور‌های شفاخانه‌ها، ساختن رهنمودهای تصویری در میدان‌های هوایی و بنادر کشور، تصحیح فورم موقعیت یابی مسافران، ایجاد بخش مشخص در ویب سایت وزارت برای نشر مطالب مربوط به کرونا ویروس و تصحیح لایحه وظایف کمیته عالی مدیریت واقعات عاجل و اضطرارصحی با اشتراک کنندگان صحبت نمود که برای مسؤولان در مورد هدایات لازم داده شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۵:۲۴
Background image

نشست اضطراری وزارت صحت عامه با شرکای صحی بین المللی برای مبارزه با شیوع و کنترول ویروس کرونا

وزارت صحت عامه، امروز با راه اندازی یک نشست اضطراری در پیوند به جلوگیری از شیوع و کنترول ویروس کرونا در افغانستان، خواهان هم‌کاری نهادهای بین المللی صحی شد.
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۵:۶
Background image

دیدار وزیر صحت عامه با سفیر عربستان سعودی

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با آقای جاسم بن محمد الخالدی سفیر عربستان سعودی، در دفتر کارش دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار سفیر عربستای سعودی از. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۳:۴۹
Background image

بخش ویژه کنترول ویروس "کرونا" در ولایت هرات ایجاد شد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، امروز در یک سفر رسمی به ولایت هرات از بخش ویژه کنترول ویروس "کرونا" در این ولایت که جدیدا ایجاد شده است دیدن نمود. این بخش دارای 30 بستر مجهز. . .

BACK TO NEWS