نشست کمیته عالی مدیریت واقعات عاجل و اضطرار صحی راه اندازی شد

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۳:۱۲
نشست کمیته عالی مدیریت واقعات عاجل و اضطرار صحی راه اندازی شد

این نشست تحت رهبری داکتر فدامحمد پیکان، معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌عامه، برای آمادگی، وقایه و جلوگیری از سرایت کرونا ویروس به کشور در دفتر کارش دایر گردید.
معین عرضۀ خدمات صحی نخست از کارکردهای تیم‌های صحی سرویلانس که در نقاط مختلف کشور مصروف ارایۀ خدمات صحی استند، اظهار امتنان و قدردانی نموده و روی مواردی چون: چاپ، نشر و ارسال مواد تبلیغاتی دربارۀ کرونا ویروس در مرکز و ولایت‌ها، انتقال وسایل و تجهیزات طبی به شفاخانه‌ها، تهیۀ کلیپ‌های تصویری و نشر آن از طریق رسانه‌ها صحبت نمود.
برعلاوه این موارد داکتر پیکان، روی نصب و نشر پیام‌های صحی در مانیتور‌های شفاخانه‌ها، ساختن رهنمودهای تصویری در میدان‌های هوایی و بنادر کشور، تصحیح فورم موقعیت یابی مسافران، ایجاد بخش مشخص در ویب سایت وزارت برای نشر مطالب مربوط به کرونا ویروس و تصحیح لایحه وظایف کمیته عالی مدیریت واقعات عاجل و اضطرارصحی با اشتراک کنندگان صحبت نمود که برای مسؤولان در مورد هدایات لازم داده شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۱:۱۶
Background image

آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) در ولایت هرات

ریاست صحت‌عامه ولایت هرات کمپاین آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) را با حمایت سازمان صحی جهان با توزیع پوسترها در شهر هرات و ولسوالی‌های این ولایت که شامل ولسوالی انجیل، گذره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

فعال کردن ماشین جن اکسپرت در ولایت پکتیا

یک پایه ماشین جن اکسپرت به خاطر تشخیص بیماری توبرکلوز در شفاخانه زرمت ولایت پکتیا فعال و به بهره برداری سپرده شد.

 

گفتنی است که با فعال شدن این ماشین مشکلات بیشتر بیماران در قسمت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۴:۲۲
Background image

در سال گذشته ١٤٠٢ هـ - ش نزدیک به ( ۴۹۵۵۳ ) عملیات جراحی رایگان در شفاخانه ملی و تخصصی وزیر محمد اکبر خان وزارت صحت‌عامه انجام یافته است

 این عملیات های جراحی شامل ۱۰ هزار و هشتصد و سه عمل جراحی بزرگ و ۳۸ هزار و هفتصد و پنجاه عمل جراحی کوچک می‌شوند که توسط متخصصین و داکتران مجرب افغان با موفقیت و به صورت رایگان اجرا شده. . .

BACK TO NEWS