یک واقعه مثبت ویروس کرونا در افغانستان تثبیت شد

Panah_moph
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۵:۲۸
یک واقعه مثبت ویروس کرونا در افغانستان تثبیت شد

داکتر فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز طی یک نشست خبری از نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در ولایت هرات خبر داد. این نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا است که در افغانستان به ثبت رسید.

وزیر صحت عامه کشور از شیوع این ویروس در ولایت هرات ابراز نگرانی نموده گفت:" نمونه های معاینات سه واقعه مشکوک که از ولایت هرات برای تشخیص به لابراتوارهای مرکزی کابل فرستاده شده بود، متاسفانه از این میان یک واقعه مثبت تشخیص شد."

وزیر صحت عامه کشور برای جلوگیری از این ویروس به دیگر شهرهای کشور، در ولایت هرات حالت اضطراری اعلام کرد و از مردم خواست تا از رفت و آمد تا اطلاع بعدی به این ولایت خودداری نمایند.

داکتر فیروز از تدابیر جدی وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش این ویروس خبر داده گفت: وزارت صحت عامه تدابیر جدی پیش‌گیری و کنترول را در تمام ولایات به ویژه در ولایت های غربی گرفته است. تیم های سکریننگ، ایجاد بسترهای ویژه برای تجرید و قرنطین، برنامه های آگاهی دهی، آموزشی کارمندان صحی و تجهیز مراکز صحی بیشتر از قبل تقویه شده است.

وزیر صحت عامه کشور نقش آگاهی دهی را برای پیش‌گیری از این ویروس مهم خوانده و از تمام رسانه‌ها، علمای دین، جامعه مدنی و مردم خواست تا وزارت صحت عامه را در راستای آگاهی دهی و پیام رسانه هم‌کاری نمایند.هم‌چنان او از مردم خواست تا از دست دادن، روبوسی کردن، اشتراک در محافل عروسی، فاتحه، حوض های آب بازی و تجمعات خودداری نمایند.

از سوی هم، وزیر صحت عامه کشور تاکید نمود که، کسانی ‌که در یک ماه اخیر به کشور ایران به ویژه در شهر قم سفر نموده اند، اگر دچار تب، سرفه و تنفس‌گی شده اند به زودی به یکی از مراکز صحی مراجعه نمایند یا به شماره 166 به تماس شوند تا تیم های صحی به کمک آنان برسند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱/۹ - ۱۵:۴۶
Background image

نشست اضطرای وزیر صحت عامه با مسوولان ادارات صحی

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، امروز در یک نشست اضطراری با شماری از مسوولان ادارات صحی، برای پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا و رسیده‌گی هرچه بهتر برای بیماران کرونا(کوید-19). . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۶:۲۷
Background image

ده واقعه جدید مثبت به ویروس کرونا در کشور به ثبت رسید

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه کشور طی یک نشست خبري از افزایش واقعات مثبت ویروس کرونا در کشور خبر داد.
وزیر صحت‌عامه افزایش واقعات مثبت مبتلا به ویروس کرونا را در کشور نگران کننده. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۳:۴
Background image

ایجاد و اختصاص دادن شفاخانه ها به منظور بخش های ویژۀ کنترول ویروس "کرونا" در نقاط مختلف ولایت هرات

وزارت صحت عامه کشور‌ ، بخش های ویژه کنترول ویروس کرونا کوید ۱۹ را در نقاط مختلف ولایت هرات ایجاد و اختصاص دادند، هيئت موظف تحت سرپرستي معین مالی و اداری وزارت صحت داکتر ماموسی زیور در. . .

BACK TO NEWS