یک واقعه مثبت ویروس کرونا در افغانستان تثبیت شد

Panah_moph
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۵:۲۸
یک واقعه مثبت ویروس کرونا در افغانستان تثبیت شد

داکتر فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز طی یک نشست خبری از نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در ولایت هرات خبر داد. این نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا است که در افغانستان به ثبت رسید.

وزیر صحت عامه کشور از شیوع این ویروس در ولایت هرات ابراز نگرانی نموده گفت:" نمونه های معاینات سه واقعه مشکوک که از ولایت هرات برای تشخیص به لابراتوارهای مرکزی کابل فرستاده شده بود، متاسفانه از این میان یک واقعه مثبت تشخیص شد."

وزیر صحت عامه کشور برای جلوگیری از این ویروس به دیگر شهرهای کشور، در ولایت هرات حالت اضطراری اعلام کرد و از مردم خواست تا از رفت و آمد تا اطلاع بعدی به این ولایت خودداری نمایند.

داکتر فیروز از تدابیر جدی وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش این ویروس خبر داده گفت: وزارت صحت عامه تدابیر جدی پیش‌گیری و کنترول را در تمام ولایات به ویژه در ولایت های غربی گرفته است. تیم های سکریننگ، ایجاد بسترهای ویژه برای تجرید و قرنطین، برنامه های آگاهی دهی، آموزشی کارمندان صحی و تجهیز مراکز صحی بیشتر از قبل تقویه شده است.

وزیر صحت عامه کشور نقش آگاهی دهی را برای پیش‌گیری از این ویروس مهم خوانده و از تمام رسانه‌ها، علمای دین، جامعه مدنی و مردم خواست تا وزارت صحت عامه را در راستای آگاهی دهی و پیام رسانه هم‌کاری نمایند.هم‌چنان او از مردم خواست تا از دست دادن، روبوسی کردن، اشتراک در محافل عروسی، فاتحه، حوض های آب بازی و تجمعات خودداری نمایند.

از سوی هم، وزیر صحت عامه کشور تاکید نمود که، کسانی ‌که در یک ماه اخیر به کشور ایران به ویژه در شهر قم سفر نموده اند، اگر دچار تب، سرفه و تنفس‌گی شده اند به زودی به یکی از مراکز صحی مراجعه نمایند یا به شماره 166 به تماس شوند تا تیم های صحی به کمک آنان برسند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۵:۳۹
Background image

محترم مولوی نور جلال جلالی وزیر صحت‌عامه، در سفرش به کشور قطر با خانم لوء لوء الخاطر وزیر امورخارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد

در این دیدار که محترم وزیر صحت‌عامه کشور را داکتر محمد نعیم وردگ سفیر امارت اسلامی در کشور قطرهمراهی می‌کرد، در مورد تقویت سیستم صحی افغانستان، راه های کمک نهاد های بین المللی به مردم. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۳:۴۲
Background image

در یک ماه گذشته چهل و هشت عملیات بزرگ در شفاخانهDH ولسوالی رُخه ولایت پنجشیر اجرا شده است

داکتر شمس الحق سروری مسؤول شفاخانه چهل بستر ولسوالی رُخه ولایت پنجشیر گفت: در ماه سرطان سال روان چهل و هشت عملیات بزرگ مختلف در شفاخانه  DH ولسوالی رُخه توسط کارمندان صحی این شفاخانه. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۳:۱۷
Background image

معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه، با رییسان صحت‌عامه ولایت های قندهار، هلمند و نیمروز به صورت آنلاین نشستی برگذار کرد

محترم مولوی عبدالولی حقانی معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه، با رییسان صحت‌عامه ولایت های قندهار، هلمند و نیمروز به صورت آنلاین نشستی برگذار کرد.

در این نشست فعالیت موسسات تطبیق. . .

BACK TO NEWS