روسای جدید برای سه شفاخانه مرکزی وزارت صحت‌عامه امارت اسلامی افغانستان معرفی شدند

rasooli_admin
یکشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۲ - ۱۲:۳۸
moph

محترم ملا محمد حسن محمدزی رئیس دفتر مقام وزارت صحت‌عامه، در نشستی حمیدالله نوید را به حیث رئیس شفاخانه ۱۰۰ بستر دشت برچی، نقیب الله جمشید را به حیث رئیس شفاخانه 50 بستر و آقای اسدالله را به حیث رئیس شفاخانه معلولین و بازتوانایی به کارمندان این ادارات معرفی نمود.

 ملا محمد حسن محمدزی رییس دفتر مقام وزارت صحت‌عامه،  در نشستی که به همین مناسبت راه اندازی شده بود گفت: تغییر و تبدیل و پیروی از احکام یک امر مهم نظام است بناءً نظر به اساس دستور مقام محترم ریاست الوزراء و بهبود امور صحی و هماهنگی بیشتر این افراد به حیث رییسان شفاخانه های متذکره معرفی شدند.

رئیس دفترمقام وزارت صحت‌عامه، به رییسان جدید این شفاخانه‌ها آرزوی موفقیت نموده و از کارمندان آنان خواست تا مانند گذشته به همکاری های خود ادامه دهند تا به بیماران به موقع رسیده گی صورت گرفته و چالش های صحی آنان به وقت آن مرفوع گردد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۱:۱۶
Background image

آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) در ولایت هرات

ریاست صحت‌عامه ولایت هرات کمپاین آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) را با حمایت سازمان صحی جهان با توزیع پوسترها در شهر هرات و ولسوالی‌های این ولایت که شامل ولسوالی انجیل، گذره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

فعال کردن ماشین جن اکسپرت در ولایت پکتیا

یک پایه ماشین جن اکسپرت به خاطر تشخیص بیماری توبرکلوز در شفاخانه زرمت ولایت پکتیا فعال و به بهره برداری سپرده شد.

 

گفتنی است که با فعال شدن این ماشین مشکلات بیشتر بیماران در قسمت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۴:۲۲
Background image

در سال گذشته ١٤٠٢ هـ - ش نزدیک به ( ۴۹۵۵۳ ) عملیات جراحی رایگان در شفاخانه ملی و تخصصی وزیر محمد اکبر خان وزارت صحت‌عامه انجام یافته است

 این عملیات های جراحی شامل ۱۰ هزار و هشتصد و سه عمل جراحی بزرگ و ۳۸ هزار و هفتصد و پنجاه عمل جراحی کوچک می‌شوند که توسط متخصصین و داکتران مجرب افغان با موفقیت و به صورت رایگان اجرا شده. . .

BACK TO NEWS