زندگي‌ نامه محترم داکتر قلندر عباد

Dr Qalandar Ebad

زندگي‌نامه محترم داکتر قلندر عباد وزیر صحت عامه امارت اسلامی افغانستان

الحاج داکتر قلندر عباد فرزند علی جان در سال ۱۳۵۸ هجری شمسی در قریه مارزک ولسوالی سرحوضه ولایت پکتیکا در یک خانواده ای متدین، عالم و مجاهد دیده به جهان گشود.

محترم داکتر قلندر عباد تحصیلات ابتدایی خود را در قریه خود به پایان رسانده و پس از آن در پوهنزی طب پوهنتون ننگرهار شامل و تحصیلات عالی خود را در رشته طب به پایان رسانده است. همچنان محترم داکتر قلندر عباد ماستری خود را در بخش MS Urology   در اسلام آباد پاکستان از انستیتیوت میدیکل ساینس (PIMS) بدست آورده است. داکتر قلندر عباد در کنار زبان های ملی به زبان های انگلیسی و اردو آشنایی دارد.

وی همچنان در کنفرانس های یک روزه و سه روزه ملی و بین المللی در بخش های مختلف صحی شرکت نموده و در بخش خصوصی صحت در خارج و داخل به هموطنان خود خدمت کرده است.

الحاج داکتر قلندر عباد نیز اخیرا سند FCPS را از اداره CPSP دریافت کرده است.

الحاج داکتر قلندر عباد به حیث سرپرست وزارت صحت عامه امارت اسلامی افغانستان متعهد به تطبیق اصل حکومت داری خوب در وزارت صحت عامه است و تلاش می کند؛ تا همه مردم افغانستان را در پرتو اصول اسلامی و شرعی و ارزش های ملی  که در هر گوشه از افغانستان زندگی می کنند بدون هیچ تفاوتی از خدمات صحی معیاری و با کیفیت مستفید گردند.