یک مقدار ادویه و تجهیزات مدُرن طبی، از سوی دفتر سازمان صحی جهانی به شفاخانه‌ی حوزه‌ای و آموزشی ابوعلی سینای بلخی مساعدت گردید

rasooli_admin
شنبه ۱۴۰۳/۱/۱۸ - ۱۳:۴۸
MOPH

مولوی شیخ میر صدام معاون ریاست صحت‌عامه ولایت بلخ، از کمک‌های بشردوستانه‌ دفتر سازمان صحی جهان سپاس گذاری نموده گفت:" شفاخانه‌ی حوزه‌ای و آموزشی ابوعلی سینای بلخی در بخش‌های مختلف به این‌چنین کمک های بشر دوستانه‌ موسسات بین‌المللی ضرورت مبرم و اساسی دارد."

در این برنامه مولوی شیخ میر صدام معاون ریاست صحت‌عامه، نماینده گان سازمان صحی جهان و مسوولان موسسات همکار با صحت‌عامه‌ ولایت بلخ اشتراک داشتند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۱:۱۶
Background image

آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) در ولایت هرات

ریاست صحت‌عامه ولایت هرات کمپاین آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) را با حمایت سازمان صحی جهان با توزیع پوسترها در شهر هرات و ولسوالی‌های این ولایت که شامل ولسوالی انجیل، گذره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

فعال کردن ماشین جن اکسپرت در ولایت پکتیا

یک پایه ماشین جن اکسپرت به خاطر تشخیص بیماری توبرکلوز در شفاخانه زرمت ولایت پکتیا فعال و به بهره برداری سپرده شد.

 

گفتنی است که با فعال شدن این ماشین مشکلات بیشتر بیماران در قسمت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۴:۲۲
Background image

در سال گذشته ١٤٠٢ هـ - ش نزدیک به ( ۴۹۵۵۳ ) عملیات جراحی رایگان در شفاخانه ملی و تخصصی وزیر محمد اکبر خان وزارت صحت‌عامه انجام یافته است

 این عملیات های جراحی شامل ۱۰ هزار و هشتصد و سه عمل جراحی بزرگ و ۳۸ هزار و هفتصد و پنجاه عمل جراحی کوچک می‌شوند که توسط متخصصین و داکتران مجرب افغان با موفقیت و به صورت رایگان اجرا شده. . .

BACK TO NEWS