آغاز دوره چهارم کمپاین واکسین پولیو در ولایت های فراه غور بادغیس و هرات 

Panah_moph
دوشنبه ۱۴۰۱/۴/۶ - ۱۶:۵
آغاز دوره چهارم کمپاین واکسین پولیو در ولایت های فراه غور بادغیس و هرات 

دوشنبه 6 سرطان 1401
دوره چهارم کمپاین ملی واکسین پولیو در ولایت هرات، فراه، بادغیس وغور با حضور داشت والی هرات، مسئولین ریاست صحت‌عامه، نماینده گان ریاست حج واوقاف، اطلاعات وفرهنگ ‌و برخی از بزرگان و اراکین دولتی در مقر ولایت هرات افتتاح شد.
داکتر کبیر معاون ریاست صحت‌عامه هرات از تطبیق منظم واکسین پولیو در تمام ساحات هرات تاکید نموده گفت: که هیچ موانع برای تطبیق این واکسین در حوزه غرب کشور وجود نداشته و تمام ساحات از قبل مشخص وشناسایی شده است.
از سوی‌هم آقای رحمانی مسئول واکسیناسیون در حوزه غرب کشور می گوید که تطبیق واکسین پولیو همزمان با ولایت هرات در حوزه غرب کشور نیز آغاز شده است که در مجموع ۱.۱ میلیون طفل واکسین خواهند شد و قرار است این کمپاین به مدت چهار ادامه یابد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۰ - ۱۵:۲۰
Background image

داکتران در شفاخانه نور بییشتر از پنجصد عملیات چشم را به صورت رایگان انجام می‌دهند

دوشنبه 10 اسد 1401
یک تیم از داکتران متخصص در بخش چشم که از طریق بنیاد الخدمت کشور پاکستان به افغانستان آمده اند می‌خواهند بیشتر از پنجصد عملیات Retina و Occuloplasty چشم را به طور. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۹ - ۱۰:۲۸
Background image

ریاست صحت‌عامه ولایت هلمند از افتتاح دو دستگاه هیمودیالیز (دستگاه تصفیه خون) درشفاخانه بست ولایت هلمند خبر می دهد

این دستگاه ها به همکاری مالی دفترOHPMو موسسه باران به ارزش ۳۰ هزار دالر امریکایی خریداری شده است که توانایی تصفیه خون چهار بیمار را  در روز دارند.

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۹ - ۱۰:۲۴
Background image

ریاست صحت‌عامه ولایت هلمند از جمع آوری وهدر نمودن شش تن ادویه تاریخ گذشته و بی کیفیت در این ولایت خبر می‌دهد

مسوولان در این ولایت می‌گویند که این ادویه بی‌کیفت توسط تیم های بررسی آمریت تطبیق از قوانین صحی، صحت محیطی و ادارت مختلف دیگر ولایت هلمند جمع آوری گردیده و در حضور آنان هدر گردید.

BACK TO NEWS