از روز جهانی صحت روانی در نشستی گرامی داشت به عمل آمد

akbari_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۹ - ۹:۲۵
از روز جهانی صحت روانی در نشستی گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز جهانی صحت روانی با شعار "صحت روانی یک حق جهانی بشر است " گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی حبیب الله آخند زاده حامد معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه جنگ، مهاجرت، خشونت، شرایط اقلیمی، فقر و عوامل مختلف دیگر را از علت های مهم صحت روانی در نزد افراد دانسته و تاکید نمود که  رهبری امارت اسلامی و وزارت صحت‌عامه در تلاش است تا این حالت را در کشور تحت کنترول داشته باشند.

  همچنان معین عرضه خدمات صحی گفت: ارایه خدمات صحت روانی و مشوره دهی در مراکز صحی به نیازمندان، بلندبردن کیفیت عرضه خدمات صحی، ارتقای ظرفیت کارمندان صحی، دسترسی همه به خدمات صحی روانی در کشور، ایجاد مراکز بیشتر خدمات صحت روانی از جمله اولویت های کاری وزارت صحت‌عامه می‌باشد که تلاش ها در این راستا جریان دارد.

علاوه بر آن مولوی آخندزاده گفت: نظر به آمار سازمان صحی جهان حدود یک بیلیون تن در جهان از مشکلات صحت روانی رنج می‌برند و از هر چهار تن یک تن از آنان از عوامل مختلف صحت روانی رنج برده که این رقم در افغانستان از هر دو تن یک تن از آنها دچار اختلالات شدید صحت روانی می‌باشد.

از سوی‌هم داکتر وحید افغان آمر صحت روانی، داکتر علی رضا نوروزی نماینده سازمان صحی جهان، داکتر زلمی شینواری متخصص صحت روان و مولوی محمد قاسم حقانی رییس ارشاد و دعوت وزارت صحت‌عامه در مورد گرامی داشت از روز جهانی صحت روانی صحبت نموده و به اشتراک کننده گان معلومات ارایه نمودند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۹:۲۷
Background image

از روز ملی کارکنان صحی جامعه گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز ملی کارکنان صحی جامعه با شعار" کارکنان صحی جامعه نماد خدمت گذاری، رضاکاری و ایثار در سیستم صحی افغانستان" گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی حبیب الله آخند. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۹:۳۳
Background image

از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز با شعار" برای صحت بهتر خون خود را به خاطر اچ آی وی معاینه نمائید" گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی محمد اسحق صاحبزاده معین مالی. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۹:۱
Background image

داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه در نشستی با نماینده گان شفاخانه های خصوصی شهر کابل دیدار و گفتگو نمود

داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه  در نشستی با نماینده گان شفاخانه های خصوصی شهر کابل دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار طرفین روی بهبود و بلند بردن کیفیت عرضه. . .

BACK TO NEWS