افتتاح یک مرکز صحی BHC در ناحیه اول ساحه قوه کار شهر مزار شریف

akbari_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱ - ۹:۴
افتتاح یک مرکز صحی BHC در ناحیه اول ساحه قوه کار شهر مزار شریف

داکتر نجیب الله توانا رییس صحت‌عامه ولایت بلخ گفت: این مرکز صحی اضافه‌تر از ۳۰ هزار فامیل را تحت پوشش صحی قرار می‌دهد  و برای‌شان عرضه خدمات صحی می‌کند.

داکتر توانا افزود، افتتاح این مرکز در کاهش مرگ و میر مادران و کودکان بسیار موثر بوده و خدمات ذیل را از جمله معاینات سراپا، واکسین، بخش تغذی، ولادت‌خانه، خدمات صحت طفل و مادر و ادویه‌ی رایگان را برای مردم ارایه می نماید.

قابل تذکر است که تعمیر این مرکز به شکل پخته و اساسی توسط موسسه‌ سید الکونین به ارزش یک لک دالر امریکایی اعمار گردیده و دفتر یو اچ ای وسایل و تجهیزات طبی آن را با نظارت هیآت ریاست صحت‌عامه ولایت بلخ خریداری کرده است.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۴:۲۴
Background image

30 تُن مواد غذایی بی کیفت جمع آوری وهدر گردید

دوشنبه27 شعبان المعظم 1444

ریاست صحت محیطی وزارت صحت‌عامه در نشستی از جمع آوری وهدر نمودن 30 تُن مواد غذایی بی کیفیت و تاریخ گذشته که در یک ماه از نواحی مختلف شهر کابل و ولسوالی های. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۹:۳۰
Background image

شفاخانه یکصدو پنجاه  بستر ولایت جوزجان به دوصد بستر ارتقا داده شد

درنشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود مولوی محمد اسحق صاحبزاده معین مالی واداری، داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وپلان وزارت صحت‌عامه و شماری از نماینده گان ادارات مختلف اشتراک. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۹:۱۴
Background image

خواست وزارت صحت عامه در یک نشست خبری از کدرهای طبی دیاسپورای افغان در راستای آموزش و بلند بردن سطح دانش داکتران داخل کشور

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست خبری از کدرهای طبی دیاسپورای افغان خواست تا وزارت صحت عامه را در راستای آموزش و بلند بردن سطح دانش داکتران داخل کشور همکاری. . .

BACK TO NEWS