تکنالوژی "بلاکچین" برای نخستین بار در سکتور صحت کشور تطبیق می‌گردد

Panah_moph
دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۴ - ۱۶:۳۴
تکنالوژی "بلاکچین" برای نخستین بار در سکتور صحت کشور تطبیق می‌گردد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیرصحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز تفاهم‌نامه تکنالوژی بلاکچین (بلاک زنجیره‌ای) را با نماینده شرکت فانتوم آپریشنز FantomOperations”" امضا کرد.
بر اساس این تفاهم‌نامه، شرکت نامبرده با استفاده از فناوری "بلاک‌چین" وزارت صحت عامه را در تشخیص دواهای جعلی، ایجاد مدیکل ریکارد در شفاخانه‌ها و الکترونیکی سازی دوسیه مریض هم‌کاری می‌کند.
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، تطبیق این سیستم را در مراکز صحی یک اقدام نیک دانسته گفت:" وزارت صحت عامه متعهد بر نهادینه سازی حکومت داری الکترونیکی در سکتور صحت می‌باشد. تکنالوژِی بلاکچین وزارت صحت عامه را در آوردن شفافیت، سرعت بخشیدن و موثریت در کار کمک می‌کند."
وزیر صحت عامه هم‌چنان استفاده از تکنالوژی را در سکتور صحت مهم عنوان کرد و نیز بر بهبود عرضه خدمات صحی در کشور تاکید نمود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۶/۱ - ۸:۱۰
Background image

تلاش رهبری وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در ولایت هرات

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، در يك نشست مشترك همراه با مولوی امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت حج و اوقاف، احمد ولی آرین رییس دارالانشای کمیته دولتی ارتباطات. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۷:۳۴
Background image

کارکردهای رییسان شفاخانه‌های کابل مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، کارکرد های رییسان شفاخانه‌های کابل را طی نشستی از طریق ویدیو کنفرانس مورد ارزیابی قرار داد.

داکترعثمانی در این نشست نخست در. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۵:۲۴
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه از مرکز بلخ امبولانس و بخش هماهنگی، کنترول و فرماندهی کووید-19 ولایت بلخ

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه در ادامه سفر اش به ولایت بلخ، از مرکز بلخ امبولانس و بخش هماهنگی، کنترل و فرماندهی کووید-19 این ولایت دیدن نمود.

سرپرست وزارت صحت. . .

BACK TO NEWS