دومین نشست کمیته بین السکتوری برای پیش‌گیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا راه اندازی شد

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱ - ۱۴:۸
دومین نشست کمیته بین السکتوری برای پیش‌گیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا راه اندازی شد

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، دومین نشست کمیته بین السکتوری را تحت رهبری داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه به منظور جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا در کشور راه اندازی کرد.
در این نشست روی چگونه‌گی جلوگیری از انتشار و کنترول ویروس کرونا در افغانستان، تقویت تیم های سکریننگ در میدان‌های هوایی، مرزها و بنادر، ایجاد یک کمیته مشترک برای بررسی اقلام وارداتی مواد غذایی و خطرات انتقال ویروس کرونا از طریق آن، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، پیش‌گیری و کنترول این ویروس را یک امر ضروری در کشور خوانده و برای تقویت تیم های سکریننگ در میدان های هوایی، مرزها و بنادر به ویژه در ولایات غربی کشور (هرات، نمیروز، فراه) به مسوولان هدایات لازم داد.
وزیر صحت عامه کشور، بر حفاظت از جان داکتران در برابر این ویروس تاکید نموده گفت که این وزارت برنامه های آموزشی را برای داکتران در رابطه به چگونه‌گی استفاده از کیت های محافظی را راه اندازی نموده است.
بر علاوه داکتر فیروز، برای ایجاد یک کمیته مشترک میان وزارت تجارت و صنعت، وزارت زراعت، اداره نورم و استندرد، اتاق تجارت و سرمایه گذاری و اداره ملی مبارزه با حوادث برای بررسی اقلام وارداتی مواد غذایی و خطرات انتقال ویروس کرونا از طریق آن تاکید نمود.
هم‌چنان اعضای این کمیته، نظریات و پیشنهادات شانرا برای تدابیر هرچه بهتر مبنی بر جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا در کشور ابراز نمودند و نیز بر همکاری های همه جانبه شان تاکید کردند.
در این کمیته، وزارت های صحت عامه، دفاع، امور داخله، خارجه، مالیه، معارف، زراعت، اطلاعات و فرهنگ، صنعت و تجارت، احیا و انکشاف دهات، حج و اوقاف، تحصیلات عالی، ترانسپورت، ریاست امنیت ملی، سرمیاشت و اداره هوانوردی ملکی شامل اند.
قابل یاد آوری است که وزارت صحت عامه در کنار توظیف تیم های صحی در میدان های هوایی، مرزها و بنادر کشور، بخش‌های ویژه را برای کنترول این ویروس در کابل و ولایات ایجاد نموده است.
این کمیته به هدف هم‌کاری و هماهنگی بیشتر در رابطه به جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا در کشور ایجاد شده است.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۷
Background image

سفیر کشور جاپان از شفاخانه 170 بستر تداوی معتادان در ولایت ننگرهار دیدار کرد

آقای کورومیا تاکایوشی سفیرکشور جاپان در افغانستان در سفری که به ولایت ننگرهار داشت، همراه با مولوی امین الله شریف رئیس صحت‌عامه ننگرهار، مسوولان سازمان جهانی صحت از شفاخانه  170 بستر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۲۴
Background image

داکتر عبدالحق نوری به حیث رئیس شفاخانه دوستی افغان اندونیزیا وزارت صحت‌عامه به کارمندان این شفاخانه معرفی گردید

  در نشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود، مولوی محمدحسن محمدزی، رییس دفتر مقام وزارت صحت‌عامه، گفت:"تغییر، تبدیل و پیروی از احکام یکی از اصول مهم نظام اسلامی می‌باشد و نظر به حکم. . .

BACK TO NEWS