نشستی با مسؤولان مؤسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی در مورد مبارزه با ویروس کرونا راه اندازی شد

Panah_moph
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۵:۳۶
نشستی با مسؤولان مؤسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی در مورد مبارزه با ویروس کرونا راه اندازی شد

وزارت صحت‌عامه نشستی را در مورد مبارزه با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع بیشتر آن در کشور با مسؤولان تطبیق کننده عرضه خدمات صحی راه اندازی نمود.
داکتر فدامحمد پیکان، معین عرضه خدمات صحی در این نشست روی تقویه تیم‌های سرویلانس و واقعه یابی تأکید نموده، از مسؤولان تطبیق کننده عرضه خدمات صحی خواست تا در این راستا همکاری بیشتر نمایند.
معین عرضه خدمات صحی، از ایجاد کمیته‌های اساسی وفرعی، بیشتر ساختن تیم‌های صحی و اسکریننگ در بنادر و میدان‌های هوایی، آگاهی دهی، اکمال ادویه و تجهیزات طبی در مراکز صحی در امرمبارزه با ویروس کرونا یاد آوری نموده و تاکید کرد تا مؤسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی در این راستا سهم خود را نیز داشته باشند.
اشتراک کنندگان در این نشست رییسان و مسسؤولان مؤسسات تطبیق کننده عرضه خدمت صحی بودند، که در این مورد اعلام آمادگی و همکاری خود را در امر مبارزه با ویروس کرونا ابراز نمودند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۱:۱۶
Background image

آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) در ولایت هرات

ریاست صحت‌عامه ولایت هرات کمپاین آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) را با حمایت سازمان صحی جهان با توزیع پوسترها در شهر هرات و ولسوالی‌های این ولایت که شامل ولسوالی انجیل، گذره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

فعال کردن ماشین جن اکسپرت در ولایت پکتیا

یک پایه ماشین جن اکسپرت به خاطر تشخیص بیماری توبرکلوز در شفاخانه زرمت ولایت پکتیا فعال و به بهره برداری سپرده شد.

 

گفتنی است که با فعال شدن این ماشین مشکلات بیشتر بیماران در قسمت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۴:۲۲
Background image

در سال گذشته ١٤٠٢ هـ - ش نزدیک به ( ۴۹۵۵۳ ) عملیات جراحی رایگان در شفاخانه ملی و تخصصی وزیر محمد اکبر خان وزارت صحت‌عامه انجام یافته است

 این عملیات های جراحی شامل ۱۰ هزار و هشتصد و سه عمل جراحی بزرگ و ۳۸ هزار و هفتصد و پنجاه عمل جراحی کوچک می‌شوند که توسط متخصصین و داکتران مجرب افغان با موفقیت و به صورت رایگان اجرا شده. . .

BACK TO NEWS