نشست سرپرست و نامزد وزیر صحت‌عامۀ کشور با وزیر صحت‌عامه قزاقستان

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۲ - ۱۶:۷
نشست سرپرست و نامزد وزیر صحت‌عامۀ کشور با وزیر صحت‌عامه قزاقستان

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، از طریق ویدیو کنفرانس با آقای الکیست تسوی وزیر صحت‌عامه قزاقستان و آقای طلغت کلیف نماینده رییس جمهور آن کشور در امور افغانستان در مورد بهبود و تقویت سیستم صحی و امضای تفاهم نامه‎ای که قرار است در آینده نزدیک بین دو کشور امضا شود صحبت نمود.

این تفاهم نامه شامل موضوعات ذیل از جمله، تقویت سیستم صحی بین دو کشور، آموزش کارمندان صحی افغان، تداوی بیماران، میدیکل توریزم صحی و تبادله افکار و تجارب بین داکتران افغان و قزاقستان از طریق تیلی مدیسن می‌باشد.

داکتر عثمانی در این نشست گفت: ما به تمام مواردی که در این تفاهم نامه ذکر شده است موافق استیم و به خاطر اجراات بعدی که در نظر است آن را از طریق وزارت خارجه افغانستان با کشور قزاقستان در میان خواهیم گذاشت تا باشد این تفاهم نامه امضا و مورد اجرا قرار گیرد.

علاوه بر آن سرپرست وزیر وزارت صحت‌عامه، از کمک و همکاری‌های کشور قزاقستان که در بخش‌های مختلف با دولت و سکتور صحی افغانستان صورت گرفته است ابراز سپاس و قدردانی نموده و خواهان بهبود و تقویت روابط بیشتر و محکم تر میان دو کشور گردید.

هم‌چنان داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه کشور از وزیر صحت‌عامه و نمایندۀ رییس جمهور قزاقستان در امور افغانستان خواست تا سکتور صحی افغانستان را در بخش مبارزه با ویروس کرونا و ایجاد شفاخانه‌های با نام مشترک مانند شفاخانه افغان جاپان کمک و همکاری نمایند.

از سوی‌هم آقای الکیست تسوی وزیر صحت‌عامه قزاقستان در این نشست گفت: ما خواهان تقویت و بهبود روابط و ادامه همکاری‌ها بین دو کشور استیم و امیدواریم که با امضای این تفاهم نامه زمینه‎های بیشتر و ایجاد روابط بهتر صحی بین افغانستان و قزاقستان فراهم گردد.

در همین حال آقای طلغت کلیف نماینده رییس جمهور قزاقستان در امور افغانستان از همکاری بین دو کشور ابراز خرسندی نموده و خواهان تقویت روابط و ارتباطات بهتر میان افغانستان و قزاقستان گردید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۵۵
Background image

بخش سیستم ثبت الکترونیکی طبی در شفاخانه افغان-جاپان افتتاح شد

داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز سیستم ثبت الکترونیکی طبی را در شفاخانه افغان-جاپان افتتاح نمود.

قرار است با افتتاح این سیستم، تمام مشخصات مریض از هنگام ورود. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۴۸
Background image

نشستی به خاطر بررسی کیفیت خدمات صحی و هماهنگی بیشتر با مسؤولان مؤسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی و شرکای صحی راه اندازی شد

داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت‌عامه، در نشستی با مسؤولان مؤسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی و شرکای صحی به خاطر هماهنگی بیشتر و بهبود کیفیت خدمات صحی بحث و تبادل. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۳
Background image

دیدار سرپرست معینیت مالی و اداری با شماری از استادان و متخصصان طبی

داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت عامه، امروز در نشستی با شماری از استادان و متخصصان شفاخانه‌های کابل دیدن نمود.

در این نشست، استادان و متخصصان شفاخانه‌های کابل. . .

BACK TO NEWS