۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا کمک کشور چین به افغانستان رسید

Panah_moph
شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۴:۲
۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا کمک کشور چین به افغانستان رسید

رئیس جمهور محمد اشرف غنی در مراسمی که به مناسبت رسیدن ۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا کمک کشور چین به افغانستان برگزار شده بود، گفت که واکسین هدیه حیات است و از کشور چین بخاطر کمک هایش ابراز امتنان می کنیم.

در این مراسم که در صحن قصر چهارچنار ارگ انجام شد، رئیس جمهور با اشاره به گسترش روابط افغانستان و چین در عرصه های مختلف به ویژه مناسبات اقتصادی، تجارتی و ترانزیتی، افزود که وضعیت سکتور صحی کشور نسبت به دو موج گذشتۀ ویروس کرونا، بهتر شده است. اعتماد مردم بالای داکتران و نظام صحی کشور بیشتر گردیده و سکتور صحت حمایت کامل ریاست جمهوری را با خود دارد.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش گفت که مردم افغانستان ظرفیت و توانمندی خود را در سه موج ویروس کرونا نشان دادند و به والی کابل هدایت داد که سکتور خصوصی را در امر مبارزه با ویروس کرونا بیشتر دخیل سازد.

۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا کمک کشور چین به افغانستان رسید

در این مراسم سرپرست وزارت صحت عامه از حمایت های رئیس جمهور از نظام صحی افغانستان و همچنان از کشور چین بخاطر کمک ۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا و وسایل طبی به ارزش پنج میلیون دالر، تشکر کرد.

همچنان وانگ یو سفیر چین در افغانستان در صحبت های خویش، از کمک های بیشتر کشورش به افغانستان در زمینۀ مبارزه با ویروس کرونا اطمینان داد و ضمن حمایت از پروسۀ صلح، ابراز آرزومندی نمود که افغانستان به صلح و ثبات دایمی دست یابد.

ارگ

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۹:۲۷
Background image

از روز ملی کارکنان صحی جامعه گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز ملی کارکنان صحی جامعه با شعار" کارکنان صحی جامعه نماد خدمت گذاری، رضاکاری و ایثار در سیستم صحی افغانستان" گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی حبیب الله آخند. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۹:۳۳
Background image

از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز با شعار" برای صحت بهتر خون خود را به خاطر اچ آی وی معاینه نمائید" گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی محمد اسحق صاحبزاده معین مالی. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۹:۱
Background image

داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه در نشستی با نماینده گان شفاخانه های خصوصی شهر کابل دیدار و گفتگو نمود

داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه  در نشستی با نماینده گان شفاخانه های خصوصی شهر کابل دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار طرفین روی بهبود و بلند بردن کیفیت عرضه. . .

BACK TO NEWS