۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا کمک کشور چین به افغانستان رسید

Panah_moph
شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۴:۲
۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا کمک کشور چین به افغانستان رسید

رئیس جمهور محمد اشرف غنی در مراسمی که به مناسبت رسیدن ۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا کمک کشور چین به افغانستان برگزار شده بود، گفت که واکسین هدیه حیات است و از کشور چین بخاطر کمک هایش ابراز امتنان می کنیم.

در این مراسم که در صحن قصر چهارچنار ارگ انجام شد، رئیس جمهور با اشاره به گسترش روابط افغانستان و چین در عرصه های مختلف به ویژه مناسبات اقتصادی، تجارتی و ترانزیتی، افزود که وضعیت سکتور صحی کشور نسبت به دو موج گذشتۀ ویروس کرونا، بهتر شده است. اعتماد مردم بالای داکتران و نظام صحی کشور بیشتر گردیده و سکتور صحت حمایت کامل ریاست جمهوری را با خود دارد.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش گفت که مردم افغانستان ظرفیت و توانمندی خود را در سه موج ویروس کرونا نشان دادند و به والی کابل هدایت داد که سکتور خصوصی را در امر مبارزه با ویروس کرونا بیشتر دخیل سازد.

۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا کمک کشور چین به افغانستان رسید

در این مراسم سرپرست وزارت صحت عامه از حمایت های رئیس جمهور از نظام صحی افغانستان و همچنان از کشور چین بخاطر کمک ۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا و وسایل طبی به ارزش پنج میلیون دالر، تشکر کرد.

همچنان وانگ یو سفیر چین در افغانستان در صحبت های خویش، از کمک های بیشتر کشورش به افغانستان در زمینۀ مبارزه با ویروس کرونا اطمینان داد و ضمن حمایت از پروسۀ صلح، ابراز آرزومندی نمود که افغانستان به صلح و ثبات دایمی دست یابد.

ارگ

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰
Background image

امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه از واجدین شرایط آن اخذ گردید

پنج شنبه 23 جدی 1400
امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه با اشتراک داکترعبدالباری عمرمعین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه و نماینده گان وزارت تحصیلات عالی و کمیته ملی. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۹:۴۳
Background image

نتایج ارزیابی کمیته ملی نظارت از کارکردهای سکتور خصوصی و دولتی شهر کابل در نشستی اعلام شد

داکترعبدالباری عمر معین عرضه خدمات صحی و داکتر حسن غیاثی معین پالیسی وپلان وزارت صحت‌عامه در نشستی به روز شنبه 18 جدی سال روان نتایج ارزیابی کمیته ملی نظارت از کارکردهای سکتور خصوصی و. . .

شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۷:۲۶
Background image

کارکردهای وزارت صحت‌عامه در پنج ماه گذشته به معرفی گرفته شد

شنبه 11 جدی 1400
داکترعبدالباری عمر معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه در یک نشست خبری کارکردهای وزارت صحت‌عامه را که در پنج ماه گذشته صورت گرفته است به معرفی گرفت.
معین عرضه خدمات صحی. . .

BACK TO NEWS