دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یو ان دی پی

Panah_moph
شنبه ۱۴۰۰/۷/۱۰ - ۱۷:۱۸
دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یو ان دی پی

شنبه، 10 میزان 1400

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با نماینده برنامه توسعه‌ای سازمان ملل (یو ان دی پی) در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست، راجع به ادامه پروژه صحتمندی بحث و تبادل نظر صورت گرفت. سرپرست وزارت صحت عامه، از همکاری اداره یو ان دی پی در افغانستان تشکر نموده گفت که بخش صحت افغانستان به همکاری بشردوستانه سازمان های بین المللی در این شرایط دشوار بیشتر نیاز دارد.

سرپرست وزارت صحت عامه از حمایت کوتاه مدت صندوق وجهی جهانی یا گلوبل فند که از طریق یو ان دی پی مبلغ 15 ملیون دالر به پروژه صحتمندی کمک نموده است قدردانی کرده و از نماینده یو ان دی پی خواست تا این مقدار پول را یک طی برنامه شفاف و حسابده در جاهای مورد نیاز به مصرف برساند.

از سوی هم، داکتر عبدالباری عمر معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، بر حمایت از سازمان های بین المللی که در بخش صحت در افغانستان فعالیت میکند تاکید کرده گفت که ما برای تامین امنیت و فراهم سازی امکانات برای آنان متعهد استیم.

معین عرضه خدمات صحی در رابطه به توقف کمک های سازمان های المللی در بخش افغانستان صحبت نموده گفت که این نهادها که شعار شان کمک به بشریت بود، کمک های شان را در بخش صحت در حالی قطع نموده است که زنان، کودکان و افراد آسیب شدیدا به کمک نیازمند دارند.

در عین حال، نماینده یو ان دی پی در افغانستان، بر ادامه همکاری شان در افغانستان اشاره نموده گفت که گلوبل فند 15 ملیون دالر را برای ادامه پروژه صحتمندی کمک نموده است و فعالیت ۲۳۰۰ کلینیک ها و مراکز صحی که تحت برنامه صحتمندی فعالیت مینمود امروز از سر ګرفته شده است. او همچنان بر تامین شفافیت و اصل حسابدهی در این پروسه به رهبری وزارت صحت اطمنان داد.

او هم‌چنان گفت که ما برای تامین منابع مالی جهت حمایت دوامدار از پروژه صحتمندی با نماینده‌ گان دیگر سازمان های المللی به تماس استیم تا از سقوط نظام صحی افغانستان جلوگیری گردد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۳ - ۱۶:۱۴
Background image

از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز در نشستی گرامی داشت به عمل آمد

یک شنبه 10جمادی الاول 1444

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز تحت شعار" به دوستت بگو، اچ آی وی را تست نماید. این تست رایگان، محرمانه و آسان است " گرامی داشت به. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۰:۱۲
Background image

بازدید معین مالی واداری از شفاخانه ولایتی بدخشان

مولوی محمد اسحق صاحبزاده معین مالی واداری وزارت صحت‌عامه و تیم همراه شان عرضه خدمات صحی شفاخانه ولایتی بدخشان را از نزدیک بررسی نمود.

معین مالی واداری ضمن قدر دانی از زحمات کارمندان. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۸/۲۹ - ۱۴:۳۶
Background image

نشستی با مسوولان صحی موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی راه اندازی شد

 

 یک شنبه ۲۵ ربیع الثانی ۱۴۴۴

مولوی محمد اسحق صاحب زاده معین مالی واداری وزارت صحت‌عامه در نشستی با مسوولان موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی در مورد رساندن ادویه وضروریات طبی و مواد. . .

BACK TO NEWS