نشست گروه مشورتی تخنیکی در کشور قطر آغاز شد

rasooli_admin
پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۱:۱۲
MOPH

نشست گروه مشورتی تخنیکی (TAG) در دوحه پایتخت قطر با حضورمحترم داکتر قلندرعباد وزیر صحت‌عامه و داکترعبدالقدوس بریالی رییس مرکز ملی اضطراری عملیاتی محو پولیو آغاز گردید.

این نشست رسمی برای مشوره  دهی به برنامه های محو پولیو در افغانستان و پاکستان برگذار شده است و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

محترم داکتر قلندر وزیر صحت‌عامه افغانستان گفت: " دسترسی به کمپاین های واکسیناسیون فلج اطفال بهبود یافته و در حال حاضر هیچ نقطه جغرافیایی غیرقابل دسترس در سراسر کشور وجود ندارد که در این برنامه بیش از ۷۰۰۰۰ کارمند در خط مقدم از جمله زنان که بخشی از پروگرام محو پولیو اند در افغانستان می‌باشند."

محترم وزیر صحت‌عامه علاوه نمود، تقاضای من از همه تمویل کنندگان و نهادهای امداد رسان اینست که بیایند و از برنامه های محو پولیو و تقویت سیستم صحی در افغانستان بیشتر حمایت کنند.

در این نشست نماینده گان مرکز ملی اضطراری محو پولیو، سازمان صحی جهان، یونسیف، سی دی سی، گاوی الاینس و روتری انترنیشنل اشتراک داشتند.

 همچنان در ادامه این نشست روتری انترنیشل پیشنهادات نشست قبلی (TAG) را بررسی خواهند نمود تا برای برنامه های محو پولیو هر دو کشور افغانستان و پاکستان نظر به شرایط فعلی تصامیم نهایی را تخاذ خواهند کرد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۱:۱۶
Background image

آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) در ولایت هرات

ریاست صحت‌عامه ولایت هرات کمپاین آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) را با حمایت سازمان صحی جهان با توزیع پوسترها در شهر هرات و ولسوالی‌های این ولایت که شامل ولسوالی انجیل، گذره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

فعال کردن ماشین جن اکسپرت در ولایت پکتیا

یک پایه ماشین جن اکسپرت به خاطر تشخیص بیماری توبرکلوز در شفاخانه زرمت ولایت پکتیا فعال و به بهره برداری سپرده شد.

 

گفتنی است که با فعال شدن این ماشین مشکلات بیشتر بیماران در قسمت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۴:۲۲
Background image

در سال گذشته ١٤٠٢ هـ - ش نزدیک به ( ۴۹۵۵۳ ) عملیات جراحی رایگان در شفاخانه ملی و تخصصی وزیر محمد اکبر خان وزارت صحت‌عامه انجام یافته است

 این عملیات های جراحی شامل ۱۰ هزار و هشتصد و سه عمل جراحی بزرگ و ۳۸ هزار و هفتصد و پنجاه عمل جراحی کوچک می‌شوند که توسط متخصصین و داکتران مجرب افغان با موفقیت و به صورت رایگان اجرا شده. . .

BACK TO NEWS