از روز جهانی قلب در نشستی گرامی داشت به عمل آمد

akbari_admin
دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۹:۱۸
از روز جهانی قلب در نشستی گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی به خاطر بلند بردن سطح  آگاهی عامه و جلوگیری از بیماری های قلبی در نشستی گرامی داشت به عمل  آورد.

داکتر حیدرخان حیدر رییس عمومی طب وقایوی وزارت صحت‌عامه در این نشست گفت: همه ساله از روز جهانی قلب در کشور های مختلف جهان به شمول افغانستان تجلیل به عمل می آید تا باشد سطح آگاهی عامه را بلند و مبتلا شدن بیشتر انسان ها به این بیماری را کاهش دهند.

داکتر حیدرعلاوه نمود، یکی از اولویت های کاری وزارت صحت‌عامه تداوی و وقایه بیماران قلبی، بلند بردن سطح ارتقای ظرفیت کارمندان صحی، ایجاد مراکز مجهز قلبی و بلند بردن سطح آگاهی عامه  در سطح کشور می باشد که تلاش ها در این راستا جریان دارد.

همچنان رییس طب وقایوی وزارت صحت‌عامه، استفاده بیشتر از روغن، نمک، تنباکو، عدم فعالیت فزیکی، فقر، مراعت نمودن حفط الصحه فردی و فشار بلند خون را از علایم مهم امراض قلبی در نزد افراد دانسته گفت: که باید هموطنان ما روی موارد یاد شده توجه جدی نمایند تا باشد در آینده به این بیماری مهلک مبتلا نشوند.

از سوی‌هم داکترعبدالواحد صدیقی رییس انجمن قلبی و وعایی افغانستان، داکتر منوال دلارام نماینده سازمان صحی جهان، داکتر محمد سمیع کریمی و داکتر فریدون رحمانی در مورد گرامی داشت از روز جهانی قلب و کارکردهای ادارات شان صحبت نموده و به اشتراک کننده گان معلومات بیشتر ارایه نمودند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۹:۲۷
Background image

از روز ملی کارکنان صحی جامعه گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز ملی کارکنان صحی جامعه با شعار" کارکنان صحی جامعه نماد خدمت گذاری، رضاکاری و ایثار در سیستم صحی افغانستان" گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی حبیب الله آخند. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۹:۳۳
Background image

از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز با شعار" برای صحت بهتر خون خود را به خاطر اچ آی وی معاینه نمائید" گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی محمد اسحق صاحبزاده معین مالی. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۹:۱
Background image

داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه در نشستی با نماینده گان شفاخانه های خصوصی شهر کابل دیدار و گفتگو نمود

داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه  در نشستی با نماینده گان شفاخانه های خصوصی شهر کابل دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار طرفین روی بهبود و بلند بردن کیفیت عرضه. . .

BACK TO NEWS