از روز جهانی قلب در نشستی گرامی داشت به عمل آمد

akbari_admin
دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۹:۱۸
از روز جهانی قلب در نشستی گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی به خاطر بلند بردن سطح  آگاهی عامه و جلوگیری از بیماری های قلبی در نشستی گرامی داشت به عمل  آورد.

داکتر حیدرخان حیدر رییس عمومی طب وقایوی وزارت صحت‌عامه در این نشست گفت: همه ساله از روز جهانی قلب در کشور های مختلف جهان به شمول افغانستان تجلیل به عمل می آید تا باشد سطح آگاهی عامه را بلند و مبتلا شدن بیشتر انسان ها به این بیماری را کاهش دهند.

داکتر حیدرعلاوه نمود، یکی از اولویت های کاری وزارت صحت‌عامه تداوی و وقایه بیماران قلبی، بلند بردن سطح ارتقای ظرفیت کارمندان صحی، ایجاد مراکز مجهز قلبی و بلند بردن سطح آگاهی عامه  در سطح کشور می باشد که تلاش ها در این راستا جریان دارد.

همچنان رییس طب وقایوی وزارت صحت‌عامه، استفاده بیشتر از روغن، نمک، تنباکو، عدم فعالیت فزیکی، فقر، مراعت نمودن حفط الصحه فردی و فشار بلند خون را از علایم مهم امراض قلبی در نزد افراد دانسته گفت: که باید هموطنان ما روی موارد یاد شده توجه جدی نمایند تا باشد در آینده به این بیماری مهلک مبتلا نشوند.

از سوی‌هم داکترعبدالواحد صدیقی رییس انجمن قلبی و وعایی افغانستان، داکتر منوال دلارام نماینده سازمان صحی جهان، داکتر محمد سمیع کریمی و داکتر فریدون رحمانی در مورد گرامی داشت از روز جهانی قلب و کارکردهای ادارات شان صحبت نموده و به اشتراک کننده گان معلومات بیشتر ارایه نمودند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۳:۰
Background image

معین پالیسی وانکشاف در نشستی با آقای تاریه مگنوسن واتر دال دیدار کرد

محترم داکترمحمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه، در نشستی با آقای تاریه مگنوسن واتر دال رییس عمومی کمیته ناروی برای افغانستان در دفتر کارش دیدار کرد.

 در این دیدار دو. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۱:۱۲
Background image

نشست گروه مشورتی تخنیکی در کشور قطر آغاز شد

نشست گروه مشورتی تخنیکی (TAG) در دوحه پایتخت قطر با حضورمحترم داکتر قلندرعباد وزیر صحت‌عامه و داکترعبدالقدوس بریالی رییس مرکز ملی اضطراری عملیاتی محو پولیو آغاز گردید.

این نشست رسمی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۱:۵
Background image

برنامه آموزشی سه روزه تحت نام مهارت های مدیریت و تنظیم کارکارکنان

ریاست ارتقاء ظرفیت و انکشاف اداره وزارت صحت‌عامه، برنامه آموزشی سه روزه را تحت نام مهارت های مدیریت و تنظیم کارکارکنان با اداره  را برای ۶۰ تن از کارمندان شفاخانه های مرکز و ریاست های. . .

BACK TO NEWS