از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز گرامی داشت به عمل آمد

akbari_admin
دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۹:۳۳
مولوی محمد اسحق صاحبزاده

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز با شعار" برای صحت بهتر خون خود را به خاطر اچ آی وی معاینه نمائید" گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی محمد اسحق صاحبزاده معین مالی واداری وزارت صحت‌عامه هدف گرامی داشت از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز را بلند بردن آگاهی عامه، دسترسی بیماران مصاب به ایدز به خدمات صحی و شریک نمودن معلومات در این مورد می‌داند.

علاوه بر آن معین مالی و اداری گفت: رهبری امارت اسلامی و وزارت صحت‌عامه در تلاش اند تا بتوانند خدمات بهتر و دستری به خدمات صحی را برای نیازمندان در سراسر کشور فراهم نمایند که تلاش ها در این راستا جریان دارد.

همچنان در ادامه این نشست پیام محترم داکتر قلندر عباد وزیر صحت‌عامه کشور به خاطر گرامی داشت از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز به خوانش گرفته شد که در آن از کارکردهای وزارت صحت‌عامه در امر مبارزه با بیماری ایدز و رسیدگی به وضعیت صحی بیماران مصاب به این بیماری یاد آوری شده بود.

از سوی‌هم داکتر بسم الله رییس کنترول امراض ساری، داکتر شریف احمد احمد زی رییس برنامه کنترول بیماری ایدز وزارت صحت‌عامه، خانم سوریو نماینده دفتر ( UNDP ) و داکتر محمد اختر نماینده سازمان جهانی صحت در مورد روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز سخنرانی نمودند.

قابل تذکر است که در افغانستان نظر به آمار های ارایه شده سازمان جهانی صحت 1/0 فیصد مردم به ایدز مبتلا بوده و تا اخیر سال 2022 حدود 12000 تن به این بیماری مصاب شده اند که از این میان 3492 تن آنان از طریق برنامه کنترول امراض ساری وزارت صحت‌عامه ثبت، راجستر و   رسیدگی صورت گرفته استبرای شان

 

روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز

روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز

 

 

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۱
Background image

یک مرکز صحی فرعی در ولایت نورستان افتتاح شد

یک مرکز صحی فرعی در منطقه ینشا ولسوالی وایگل ولایت نورستان به خاطر ارائه خدمات صحی اولیه به باشنده گان این محل افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.
در این مرکز، خدمات صحی OPD، نسایی ولادی،. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۳۷
Background image

نظارت از سکتور خصوصی

تیم مدیریت تطبیق از قوانین صحی وبررسی ریاست صحت‌عامه ولایت خوست، در مرکز شهر متون از یک تعداد کلینیک ها و شفاخانه های خصوصی نظارت نمودند که در نتیجه یک تعداد از کلینیک ها و شفاخانه های. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۳۰
Background image

معین پالیسی وانکشاف صحت با خانم های کیونگ جون در دفتر کارش دیدار نمود

داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه، در نشستی با خانم های کیونگ جون مسوول عمومی دفتر بیرو اقیانوس آرام کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهنده گان و تیم همراه شان. . .

BACK TO NEWS