داکترماموسی زیورمعین مالی و اداری، وزارت صحت‌عامه، با مسؤولان بخش صحت و تغذی بانک جهانی، حوزۀ جنوب آسیا دیدار کرد

panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۴:۴۱
داکترماموسی زیورمعین مالی و اداری، وزارت صحت‌عامه، با مسؤولان بخش صحت و تغذی بانک جهانی، حوزۀ جنوب آسیا دیدار کرد

در این دیدارطرفین روی وضعیت فعلی تغذی، پیشرفت‌ها و پلان‌های آینده در مورد کمک‌های مالی و تخنیکی بانک جهانی به وزارت صحت‌عامه، بحث و تبادل نظر نمودند.
معین مالی و اداری وزارت صحت‌عامه، از پیشرفت‌ها در بخش تغذی درسال‌های گذشته یاد آوری نموده و از مشورۀ هیئت با صلاحیت بانک جهانی در مورد تغذی، ظرفیت سازی و استخدام پرسونل در تمام ولایات کشور که عملا در ساحه کار می‌کنند ابراز قدردانی نمود.
هم‌چنان معین مالی و اداری، از پشتبانی و ساختن آجندای تغذی و مواد غذایی در بین وزارت خانه‌های مختلف از جمله: اضافه ساختن شاخص‌های ارزیابی و مشوره دهی اطفال مصاب به سوء تغذی در مدیریت قراردادها، شامل ساختن بخش تغذی دربرنامه‌های ملی کشورمانند میثاق شهروندی، هم‌صدایی در بخش سرمایه گذاری در بخش تغذی به شکل off / on bud jet، توجه به طورخاص در بخش فعالیت‌های وقایوی تغذی و اولویت دادن بخش تغذی در بستۀ خدمات صحی اساسی خبر می دهد.
مسؤولان بخش صحت و تغذی بانک جهانی، حوزۀ جنوب آسیا پشتبانی و تعهد خود را از برنامه‌های وزارت صحت‌عامه اعلام نموده و معین مالی و اداری به خاطرهمکاری‌های بانک جهانی در5 سال گذشته به وزارت صحت‌عامه با دادان لوح تقدیراز ایشان قدردانی نمود.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۹:۵۴
Background image

جمع آوری دو تن ادویه تاریخ گذشته در ولایت لوگر

ریاست صحت عامٖۀ ولایت لوگر طی یک کمپاین جمع آوری ادویه تاریخ گذشته در این ولایت به روز یکشنبه (۲۶ جوزای ۱۳۹۸) به تعداد ۵۸۸ قلم ادویه تاریخ گذشته را از دوخانه‌های این ولایت جمع آوری. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۶:۱۳
Background image

گزارش کاری ربع اول مؤسسات تطبیق کننده مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان، گزارش کاری ربع اول سال جاری مؤسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی را با حضور معینان این وزارت و مسؤولان مؤسسات تطبیق کننده طی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۵:۳۲
Background image

نخستین سمپوزیم ملی سرطان سینه در کابل راه اندازی شد

وزارت صحت‌عامۀ جمهوری اسلامی افغانستان امروزنخستین سمپوزیم ملی سرطان سینه را، در تالار این وزارت راه اندازی کرد.
این سمپوزیم به هدف معیاری ساختن خدمات تشخیص و تداوی سرطان سینه، با. . .

BACK TO NEWS