داکترماموسی زیورمعین مالی و اداری، وزارت صحت‌عامه، با مسؤولان بخش صحت و تغذی بانک جهانی، حوزۀ جنوب آسیا دیدار کرد

Panah_moph
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۴:۴۱
داکترماموسی زیورمعین مالی و اداری، وزارت صحت‌عامه، با مسؤولان بخش صحت و تغذی بانک جهانی، حوزۀ جنوب آسیا دیدار کرد

در این دیدارطرفین روی وضعیت فعلی تغذی، پیشرفت‌ها و پلان‌های آینده در مورد کمک‌های مالی و تخنیکی بانک جهانی به وزارت صحت‌عامه، بحث و تبادل نظر نمودند.
معین مالی و اداری وزارت صحت‌عامه، از پیشرفت‌ها در بخش تغذی درسال‌های گذشته یاد آوری نموده و از مشورۀ هیئت با صلاحیت بانک جهانی در مورد تغذی، ظرفیت سازی و استخدام پرسونل در تمام ولایات کشور که عملا در ساحه کار می‌کنند ابراز قدردانی نمود.
هم‌چنان معین مالی و اداری، از پشتبانی و ساختن آجندای تغذی و مواد غذایی در بین وزارت خانه‌های مختلف از جمله: اضافه ساختن شاخص‌های ارزیابی و مشوره دهی اطفال مصاب به سوء تغذی در مدیریت قراردادها، شامل ساختن بخش تغذی دربرنامه‌های ملی کشورمانند میثاق شهروندی، هم‌صدایی در بخش سرمایه گذاری در بخش تغذی به شکل off / on bud jet، توجه به طورخاص در بخش فعالیت‌های وقایوی تغذی و اولویت دادن بخش تغذی در بستۀ خدمات صحی اساسی خبر می دهد.
مسؤولان بخش صحت و تغذی بانک جهانی، حوزۀ جنوب آسیا پشتبانی و تعهد خود را از برنامه‌های وزارت صحت‌عامه اعلام نموده و معین مالی و اداری به خاطرهمکاری‌های بانک جهانی در5 سال گذشته به وزارت صحت‌عامه با دادان لوح تقدیراز ایشان قدردانی نمود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۱۶:۳۸
Background image

شفاخانه صدبستر دشت برچی بازگشایی شد

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، روند ارایه خدمات صحی را در شفاخانه صدبستر دشت برچی پس از بازسازی طی نشستی امروز افتتاح نمود. این شفاخانه به. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۶:۶
Background image

تلاش وزارت صحت عامه برای رفع کمبود اکسیجن در مراکز صحی

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، امروز در یک نشست خبری اعلام نمود که چالش های کمبود اکسیجن در مراکز صحی با فعال سازی یک شرکت جدید تولید اکسیجن و نظارت جدی از رساندن. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۸ - ۱۰:۵۷
Background image

دیدار وزیر صحت‌عامه با استادان برنامه اکمال تخصص

داکتر احمد جوادعثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت‌عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با استادان برنامه اکمال تخصص طی نشستی دیدار نمود.

در این دیدار نخست استادان اکمال تخصص برنامه‌ها و. . .

BACK TO NEWS