دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یو ان دی پی

Panah_moph
شنبه ۱۴۰۰/۷/۱۰ - ۱۷:۱۸
دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یو ان دی پی

شنبه، 10 میزان 1400

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با نماینده برنامه توسعه‌ای سازمان ملل (یو ان دی پی) در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست، راجع به ادامه پروژه صحتمندی بحث و تبادل نظر صورت گرفت. سرپرست وزارت صحت عامه، از همکاری اداره یو ان دی پی در افغانستان تشکر نموده گفت که بخش صحت افغانستان به همکاری بشردوستانه سازمان های بین المللی در این شرایط دشوار بیشتر نیاز دارد.

سرپرست وزارت صحت عامه از حمایت کوتاه مدت صندوق وجهی جهانی یا گلوبل فند که از طریق یو ان دی پی مبلغ 15 ملیون دالر به پروژه صحتمندی کمک نموده است قدردانی کرده و از نماینده یو ان دی پی خواست تا این مقدار پول را یک طی برنامه شفاف و حسابده در جاهای مورد نیاز به مصرف برساند.

از سوی هم، داکتر عبدالباری عمر معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، بر حمایت از سازمان های بین المللی که در بخش صحت در افغانستان فعالیت میکند تاکید کرده گفت که ما برای تامین امنیت و فراهم سازی امکانات برای آنان متعهد استیم.

معین عرضه خدمات صحی در رابطه به توقف کمک های سازمان های المللی در بخش افغانستان صحبت نموده گفت که این نهادها که شعار شان کمک به بشریت بود، کمک های شان را در بخش صحت در حالی قطع نموده است که زنان، کودکان و افراد آسیب شدیدا به کمک نیازمند دارند.

در عین حال، نماینده یو ان دی پی در افغانستان، بر ادامه همکاری شان در افغانستان اشاره نموده گفت که گلوبل فند 15 ملیون دالر را برای ادامه پروژه صحتمندی کمک نموده است و فعالیت ۲۳۰۰ کلینیک ها و مراکز صحی که تحت برنامه صحتمندی فعالیت مینمود امروز از سر ګرفته شده است. او همچنان بر تامین شفافیت و اصل حسابدهی در این پروسه به رهبری وزارت صحت اطمنان داد.

او هم‌چنان گفت که ما برای تامین منابع مالی جهت حمایت دوامدار از پروژه صحتمندی با نماینده‌ گان دیگر سازمان های المللی به تماس استیم تا از سقوط نظام صحی افغانستان جلوگیری گردد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۱/۷/۳ - ۱۴:۳۷
Background image

سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشست "مرور ماموریت برنامه ملی کنترل توبرکلوز" اشتراک نمود.

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشست "مرور ماموریت برنامه ملی کنترل توبرکلوز" اشتراک نموده و از کارکردهای این اداره در راستای مبارزه با بیماری توبرکلوز استقبال کرد.
سرپ. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۴ - ۱۲:۴۴
Background image

ریاست تغذی عامه برنامه آموزشی شش روزه را برای کارمندان صحی سه ولایت راه اندازی نمود

ریاست تغذی عامه برنامه آموزشی شش روزه را برای کارمندان صحی سه ولایت راه اندازی نمود
ریاست تغذی عامه وزارت صحت‌عامه به همکاری مالی سازمان صحی جهان از راه اندازی برنامه آموزشی شش روزه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۴ - ۹:۳۴
Background image

اجرای موفقانه یک عملیات سر برای اولین بار در شفاخانه حوزوی پکتیا

مسوولان صحی شفاخانه حوزوی پکیتا از اجرای یک عملیات موفقانه سر کودکی که از بلندی سقوط کرده و استخوان‌های سرش شکسته و وارد مغز آن شده بود در این ولایت خبر می‌دهند.

مسوولان صحی شفاخانه. . .

BACK TO NEWS