زندگی نامه

زندگی‌نامۀ محترم الحاج داکتر قلندر عباد

سرپرست وزارت صحت عامه ا.ا.ا

محترم الحاج داکتر قلندر عباد

الحاج داکتر قلندر عباد پسر علی جان در سال ۱۳۵۹ هجری شمسی در قریه مارزک ولسوالی سرحوضه ولایت پکتیکا دریک خانواده مذهبی، عالم، علم پرور  و مجاهد چشم به جهان گشود. محترم الحاج داکتر قلندرعباد تحصیلات ابتدایی خویش را در مکتب حضرت امام حسین و بی بی عایشه (رضی الله تعالی عنهما) واقع پشاور پاکستان تکمیل نموده است. سپس داکتر عباد شامل پوهنځی طب پوهنتون ننگرهار شد و سند MD خویش را بدست آورد و ماستری خویش را در رشته MS Urology از انستتیوت میډکل ساینسیس پاکستان (PIMS) واقع اسلام آباد بدست آورده است. داکتر عباد برعلاوه تسلط به زبان های ملی به زبان های انگلیسی و اردو نیز میتواند تکلم نماید.

افزود بر آن، داکتر عباد در رشته های مختلف صحت در کنفرانس های یک روزه و سه روزه ملی و بین المللی اشتراک نموده است و در خارج و داخل کشور خدمات صحی را از طریق سکتور خصوصی به هموطنان خویش عرضه نموده است.

الحاج داکتر قلندرعباد به صفت سرپرست وزیر صحت عامه امارت اسلامی افغانستان متعهد است که اصل حکومتداری خوب را دراین وزارت عملی نماید و تلاش می ورزد که در روشنی اصول اسلامی و شریعی و ارزش های ملی، ملت افغانستان در هر گوشه افغانستان که زندگی میکنند از خدمات معیاری و با کیفیت بدون هیچ گونه تبعیض برخور دارشوند.