سرپرست وزارت صحت: شرایط موجود مستلزم رویکرد متفاوت به منظور رسیدگی به واقعات عاجل صحی است

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۹:۲۱
سرپرست وزارت صحت :  شرایط موجود مستلزم رویکرد متفاوت به منظور رسیدگی به واقعات عاجل صحی است

سه‌شنبه، 19 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشستی که به منظور هماهنگی برای رسيده‌گی به واقعات عاجل برگزار شده بود بر ارایه خدمات صحی و توزیع منابع در ساحات مورد نیاز تاکید کرد.

سرپرست وزارت صحت عامه گفت که باوجود اینکه ما در شرایط جنگی و بحرانی قرار داریم؛ اما با آن هم کارکنان صحی به طور شبانه روزی در تلاش است تا برای مردم در ساحات جنگ خدمات صحی عرضه نمایند.

داکتر مجروح، ضمن قدردانی از تلاش‌های داکترانی که در ساحات جنگ مصروف ارایه خدمات صحی اند بر ارزیابی اقشار آسیب پذیر، شناسایی نیازهای آنان و تامین منابع موجود در مراکز صحی تاکید کرد.

او هم‌چنان، خاطرنشان ساخت که وزارت صحت عامه با توجه به شرایط موجود نیاز به همکاری بیشتر دارد و ما در تلاش استیم تا در همکاری با شرکای صحی ملی و بین المللی منابع بیشتر برای تقویت عرضه خدمات صحی تامین نماییم.

هم‌چنان در این نشست، مسوولان ادارات مربوطه گزارش کارکردهای شان را در پیوند به تعداد و ارقام واقعات تروما، میزان افزایش و کاهش واقعات ویروس کرونا با تفکیک ولایات، روند برنامه تطبیق واکسین کرونا، طرح پاسخدهی به گزارش نیمه سال و وضعیت بودجه، تامین منابع، استراتیژی کلستر صحت و دیگر بخش های صحی ارایه گردید و نیز روی آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳ - ۱۵:۵۹
Background image

چگونه‌گی ارایه خدمات صحی مصون به بررسی گرفته شد

یک‌شنبه، 3 دلو 1400
داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشستی با حضور نماینده کمیته سلیب سرخ و دیگر ادارات مربوطه چگونه‌گی ارایه خدمات صحی مصون را به بررسی گرفت.
سرپرست. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۱۳
Background image

دور نخست کمپاین پولیو برای سال ۲۰۲۲  آغاز گردید

این کمپاین به مدت چهار روز در سراسر کشور ادامه دارد. 

قرار است در این کمپاین حدود ۹ اعشاریه ۵ ملیون طفل زیر پنج سال در ۳۱ ولایت کشور به استثنای ولایت‌های (بامیان، دایکندی و غور) واکسین. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰
Background image

امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه از واجدین شرایط آن اخذ گردید

پنج شنبه 23 جدی 1400
امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه با اشتراک داکترعبدالباری عمرمعین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه و نماینده گان وزارت تحصیلات عالی و کمیته ملی. . .

BACK TO NEWS