محترم داکترقلندرعباد وزیر صحت‌عامه کشور و هیآت همراه  شان در ادامه سفرش به ولایت بغلان از قریه فلول ولایت بغلان که از اثر سیلاب‌های اخیر مردم آن زیان مند شده است از نزدیک دیدن کرد.

rasooli_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۵ - ۱۳:۵۱
MOPH

در این دیدار محترم داکتر قلندرعباد وزیر صحت‌عامه، با نماینده گان موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی، تیم های سیار صحی، تیم صحی کابل امبولانس، مردم محل، بیماران تحت تداوی دیدار نموده و به مسوولان صحی هدایت داد تا در قسمت رسیده گی به وضعیت صحی آسیب دیده گان از سیلاب های اخیر تلاش بیشتر نمایند.

همچنان محترم وزیر صحت‌عامه، ضمن بازدید از ساحات آسیب پذیر وغم شریکی با مردم محل وعده سپرد که رهبری وزارت صحت‌عامه در زمینه رساندن عرضه خدمات صحی به نیازمندان در این محل از هیچ نوع سعی وتلاش دریغ نخواهند ورزید.

 

قابل تذکر است که وزارت صحت‌عامه، به منظور تأمین هر چه بهتر نظم در روند عرضه خدمات صحی برای آسیب دیده گان و بیجا شده گان سیلاب های اخیر در ولایت بغلان، شعبات مخصوص در بخش عاجل، جراحی عمومی، ارتوپیدی، داخله اطفال، بخش زنانه ، ۲۱ تیم های سیار صحی، تیم های صحی کابل امبولانس را در کمپ صحی واقع شهر نو فلول ولسوالی بورکه ولایت  بغلان ایجاد نموده است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۱:۱۶
Background image

آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) در ولایت هرات

ریاست صحت‌عامه ولایت هرات کمپاین آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) را با حمایت سازمان صحی جهان با توزیع پوسترها در شهر هرات و ولسوالی‌های این ولایت که شامل ولسوالی انجیل، گذره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

فعال کردن ماشین جن اکسپرت در ولایت پکتیا

یک پایه ماشین جن اکسپرت به خاطر تشخیص بیماری توبرکلوز در شفاخانه زرمت ولایت پکتیا فعال و به بهره برداری سپرده شد.

 

گفتنی است که با فعال شدن این ماشین مشکلات بیشتر بیماران در قسمت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۴:۲۲
Background image

در سال گذشته ١٤٠٢ هـ - ش نزدیک به ( ۴۹۵۵۳ ) عملیات جراحی رایگان در شفاخانه ملی و تخصصی وزیر محمد اکبر خان وزارت صحت‌عامه انجام یافته است

 این عملیات های جراحی شامل ۱۰ هزار و هشتصد و سه عمل جراحی بزرگ و ۳۸ هزار و هفتصد و پنجاه عمل جراحی کوچک می‌شوند که توسط متخصصین و داکتران مجرب افغان با موفقیت و به صورت رایگان اجرا شده. . .

BACK TO NEWS