معین عرضه خدمات کارکردهای ریاست عمومی طب وقایه وکنترول امراض بررسی نمود

rasooli_admin
چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۶ - ۱۵:۸
MOPH

محترم مولوی عبدالولی حقانی معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه در نشستی کارکردهای ریاست عمومی طب وقایه وکنترول امراض این وزارت را در دفتر کارش بررسی نمود.

در این نشست داکتر حیدرخان حیدر رییس عمومی ریاست طب وقایه وکنترول امراض و تیم همراه شان کارکردهای اساسی، ساختار ریاست، هدف اصلی و ماموریت، اهداف استراتیژیک، منابع بشری، پیشنهادات و چالش های ریاست عمومی طب وقایه وکنترول امراض را در پرزنتیشنی تشریح نمود.

محترم معین عرضه خدمات صحی، ضمن استماع به کارکردهای ریاست عمومی طب وقایه وکنترول امراض، وعده سپرد که به چالش‌های این ریاست رسیده گی خواهند شد تا خدمات صحی را که شهروندان کشور به آن ضرورت دارند به وقت معین به آنان ارایه شود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۱:۱۶
Background image

آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) در ولایت هرات

ریاست صحت‌عامه ولایت هرات کمپاین آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) را با حمایت سازمان صحی جهان با توزیع پوسترها در شهر هرات و ولسوالی‌های این ولایت که شامل ولسوالی انجیل، گذره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

فعال کردن ماشین جن اکسپرت در ولایت پکتیا

یک پایه ماشین جن اکسپرت به خاطر تشخیص بیماری توبرکلوز در شفاخانه زرمت ولایت پکتیا فعال و به بهره برداری سپرده شد.

 

گفتنی است که با فعال شدن این ماشین مشکلات بیشتر بیماران در قسمت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۴:۲۲
Background image

در سال گذشته ١٤٠٢ هـ - ش نزدیک به ( ۴۹۵۵۳ ) عملیات جراحی رایگان در شفاخانه ملی و تخصصی وزیر محمد اکبر خان وزارت صحت‌عامه انجام یافته است

 این عملیات های جراحی شامل ۱۰ هزار و هشتصد و سه عمل جراحی بزرگ و ۳۸ هزار و هفتصد و پنجاه عمل جراحی کوچک می‌شوند که توسط متخصصین و داکتران مجرب افغان با موفقیت و به صورت رایگان اجرا شده. . .

BACK TO NEWS