نشستی کمیته عملیاتی در مورد جلوگیری از انتشار ویروس کرونا به کشور راه اندازی شد

Panah_moph
شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۱۶:۱۴
نشستی کمیته عملیاتی در مورد جلوگیری از انتشار ویروس کرونا به کشور راه اندازی شد

این نشست تحت رهبری داکتر ماموسی زیور، معین مالی و اداری وزارت صحت‌عامه در مورد آمادگی‌ها برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا به کشور راه اندازی شد.
معین مالی و اداری در این نشست هدایت داد تا هیأتی متشکل از روسای وزارت به ولایت های فراه، نیمروز و هرات سفرنموده و وسایل مورد نیاز از جمله تجهیزات طبی، ادویه لازم، کیت‌های محافظتی و ماسک را آماده نموده و به مراکز صحی توزیع نمایند تا درموقع ضرورت از آن استفاده موثر صورت گیرد.
معین مالی و اداری در مورد تسریع روند مالی وتدارکاتی این وسایل تاکید نموده و از مؤسسات تطبیق کننده عرضۀ خدمات صحی نیزخواهان هم‌کاری بیشتر در امر مبارزه با انتشار ویروس کرونا به کشورگردید.
قرار است هیأت تعین شده، فردا به ولایت های هرات، فراه و نیمروز سفرنماید، تا آمادگی‌های بیشتر را در راستای مبارزه با انتشار ویروس کرونا به کشور در این ولایات روی دست داشته باشند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۱:۱۶
Background image

آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) در ولایت هرات

ریاست صحت‌عامه ولایت هرات کمپاین آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) را با حمایت سازمان صحی جهان با توزیع پوسترها در شهر هرات و ولسوالی‌های این ولایت که شامل ولسوالی انجیل، گذره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

فعال کردن ماشین جن اکسپرت در ولایت پکتیا

یک پایه ماشین جن اکسپرت به خاطر تشخیص بیماری توبرکلوز در شفاخانه زرمت ولایت پکتیا فعال و به بهره برداری سپرده شد.

 

گفتنی است که با فعال شدن این ماشین مشکلات بیشتر بیماران در قسمت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۴:۲۲
Background image

در سال گذشته ١٤٠٢ هـ - ش نزدیک به ( ۴۹۵۵۳ ) عملیات جراحی رایگان در شفاخانه ملی و تخصصی وزیر محمد اکبر خان وزارت صحت‌عامه انجام یافته است

 این عملیات های جراحی شامل ۱۰ هزار و هشتصد و سه عمل جراحی بزرگ و ۳۸ هزار و هفتصد و پنجاه عمل جراحی کوچک می‌شوند که توسط متخصصین و داکتران مجرب افغان با موفقیت و به صورت رایگان اجرا شده. . .

BACK TO NEWS