وزارت صحت‌عامه امارت اسلامی افغانستان در نشستی با شعار "صحت من حق من " از روز جهانی صحت گرامی داشت به عمل آورد

rasooli_admin
یکشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۹ - ۱۴:۴
MOPH

هدف بزرگداشت از این روز، افزایش آگاهی عامه، دسترسی بیماران به خدمات صحی، دستاوردهای حوزه صحی و به اشتراک گذاری اطلاعات در این زمینه می‌باشد.

محترم داکتر قلندرعباد وزیر صحت‌عامه، عرضه خدمات صحی معیاری به همه شهروندان را وظیفه این وزارت خوانده گفت:" در حال حاضر خدمات صحی در 4900 مرکز صحی و بسیاری از شفاخانه های دولتی به شهروندان ارائه می شود."

همچنان محترم وزیر صحت‌عامه افزود، در سال گذشته نزدیک به ۸۰ میلیون بیمار برای تداوی به مراکز صحی و شفاخانه های دولتی مراجعه کرده و توسط کارمندان صحی و متخصصین با استعداد کشور تحت تداوی قرار گرفته اند.

در ادامه وزیر صحت‌عامه گفت:"ما در تلاش هستیم تا تمامی شفاخانه ها و مراکز صحی کشور را به تجهیزات مدرن طبی تجهیز کرده و ظرفیت های کارمندان صحی افغانستان را به هر نحو ممکن افزایش دهیم تا بتوانیم زمینه خدمات بهتری را در داخل کشور برای  بیماران فراهم نماییم."

علاوه بر آن وزیر صحت‌عامه، داکتران افغان را قهرمانان سکتور صحی کشور خوانده و از هموطنان خود خواست تا به داکتران خود اعتماد کنند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۳:۰
Background image

معین پالیسی وانکشاف در نشستی با آقای تاریه مگنوسن واتر دال دیدار کرد

محترم داکترمحمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه، در نشستی با آقای تاریه مگنوسن واتر دال رییس عمومی کمیته ناروی برای افغانستان در دفتر کارش دیدار کرد.

 در این دیدار دو. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۱:۱۲
Background image

نشست گروه مشورتی تخنیکی در کشور قطر آغاز شد

نشست گروه مشورتی تخنیکی (TAG) در دوحه پایتخت قطر با حضورمحترم داکتر قلندرعباد وزیر صحت‌عامه و داکترعبدالقدوس بریالی رییس مرکز ملی اضطراری عملیاتی محو پولیو آغاز گردید.

این نشست رسمی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۱:۵
Background image

برنامه آموزشی سه روزه تحت نام مهارت های مدیریت و تنظیم کارکارکنان

ریاست ارتقاء ظرفیت و انکشاف اداره وزارت صحت‌عامه، برنامه آموزشی سه روزه را تحت نام مهارت های مدیریت و تنظیم کارکارکنان با اداره  را برای ۶۰ تن از کارمندان شفاخانه های مرکز و ریاست های. . .

BACK TO NEWS