چگونگی کارکرد مسوولان صحی مرکز و ولایات در امر مبارزه با ویروس کرونا مورد ارزیابی قرار گرفت

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۳:۰
چگونگی کارکرد مسوولان صحی مرکز و ولایات در امر مبارزه با ویروس کرونا مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان و داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت‌عامه، در نشستی از راه دور با رییسان صحت‌عامۀ ولایات، نمایندگان موسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی، سکتور خصوصی، شرکای صحی و رییسان شفاخانه‌ها در مورد بهبود کیفیت خدمات صحی و مبارزه با ویروس کرونا صحبت نمودند.

در این نشست نخست رییسان صحت‌عامۀ ولایت‌های ننگرهار، خوست، لغمان، جوزجان، هلمند و کاپیسا در مورد کارکردهای شان در امر مبارزه با ویروس کرونا و بهبود عرضۀ خدمات صحی به معین پالیسی و پلان گزارش داده و خواهان رسیدگی به چالش‌های کاری شان از سوی رهبری وزارت گردیدند.

معین پالیسی و پلان ضمن استماع به گزارش‌ها و ارزیابی کارکردهای رییسان صحت‌عامۀ ولایات در امر مبارزه با ویروس کرونا و بهبود عرضۀ خدمات صحی روی نظارت بیشتر مراکزصحی و شفاخانه ها تاکید نموده و هدایت داد تا مسوولان مربوطه در قسمت رسیدگی به مشکلات کاری آنان رسیدگی نمایند.

علاوه بر آن داکتر نورمل در مورد ایجاد تیم‌های تقویتی جهت نظارت بیشتر، شفافیت و موثریت در کارها، ترتیب چک لیست نظارتی، تقویت سکتور خصوصی و راپور دهی دقیق ولایات به وقت معین آن با اشتراک کنندگان صحبت نموده و به مسوولان مربوطه هدایات لازم داد.

از سوی‌هم داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری، در مورد پرداخت معاشات کارمندان صحی از سوی موسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی به وقت معین و ایجاد آکسیجن پلنت در تعمیر اساسی شفاخانه‌های ولایتی با رییسان صحت‌عامۀ ولایات صحبت نموده و خواهان همکاری آنان در این راستا گردید.

هم‌چنان در ادامۀ این نشست مسوولان کمیته‌های تخنیکی مرکز گزارش‌های کاری خود را در امر مبارزه با ویروس کرونا و بهبود عرضۀ خدمات صحی در شفاخانه‌ها به رهبری وزارت نیز ارایه نمودند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۶:۴۷
Background image

برای نخستین بار روند تداوی تعویضی معتادان مواد مخدر در کشور آغاز شد

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه کشور، امروز بخش تداوی تعویضی معتادان مواد مخدر و بخش عاجل شفاخانه هزار بستر تداوی معتادان مواد مخدر ابن سینا را افتتاح و به بهره بردای سپرد. هم. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۷:۱۳
Background image

چگونگی تطبیق واکسین کرونا در نشستی مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت‌عامه در نشستی از طریق ویدیو کنفرانس چگونگی تطبیق واکسین کرونا به پرسونل صحی را در مرکز و ولایات با مسوولان موسسات تطبیق کننده و رییسان صحت‌عامه ولایات. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۰:۶
Background image

نتایج ارزیابی بانک جهانی در پیوند به پروژه‌های صحی مورد بحث قرار گرفت

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز نتایج ارزیابی بانک جهانی را که از سوی این بانک در پیوند به پروژه های صحتمندی و پاسخدهی به کووید-19 صورت گرفته است مورد بحث قرار دارد.

داکت. . .

BACK TO NEWS