از روز ملی کارکنان صحی جامعه گرامی داشت به عمل آمد

akbari_admin
شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۹:۲۷
از روز ملی کارکنان صحی جامعه گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز ملی کارکنان صحی جامعه با شعار" کارکنان صحی جامعه نماد خدمت گذاری، رضاکاری و ایثار در سیستم صحی افغانستان" گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی حبیب الله آخند زاده حامد معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه گفت: کارکنان صحی جامعه رضاکارانی هستند که خدمات صحی را در هر قریه و ساحات دور دست کشور عرضه می‌نمایند.

معین عرضه خدمات علاوه نمود، وزارت صحت‌عامه توانسته است که 30000 هزار کارکن صحی جامعه را در 34 ولایت کشور تربیه نماید که آنان عرضه خدمات صحی ابتدایی را برای مادران و اطفال شان ارایه می‌نمایند.

همچنان معین عرضه خدمات صحی از فعالیت 549  آشیانه صحی در کشور که 105 آن در سال 2023 به فعالیت آغاز نموده و متباقی در سال آینده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد یاد آوری نموده گفت: وزارت صحت‌عامه مصمم است تا روش عرضه خدمات صحی متکی بر اشتراک جامعه را در سراسر کشور تقویت نماید.

قابل تذکر است که تعلیمات صحی، کمک های اولیه، تداوی امراض معمول، تقویه سیستم رجعت دهی، تعقیب سیستم تداوی توبرکلوز، عرضه خدمات تنظیم خانواده در جامعه و اشتراک در کمپاین های ملی واکسین از جمله وظایف اساسی کارکنان صحی جامعه می‌باشد که نقش عمده ای را در بهبود  کیفیت عرضه خدمات صحی و تقویت سیستم صحی کشور ایفا کرده است

از روز ملی کارکنان صحی جامعه گرامی داشت به عمل آمد

از روز ملی کارکنان صحی جامعه گرامی داشت به عمل آمد

 

 

 

 

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۱
Background image

یک مرکز صحی فرعی در ولایت نورستان افتتاح شد

یک مرکز صحی فرعی در منطقه ینشا ولسوالی وایگل ولایت نورستان به خاطر ارائه خدمات صحی اولیه به باشنده گان این محل افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.
در این مرکز، خدمات صحی OPD، نسایی ولادی،. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۳۷
Background image

نظارت از سکتور خصوصی

تیم مدیریت تطبیق از قوانین صحی وبررسی ریاست صحت‌عامه ولایت خوست، در مرکز شهر متون از یک تعداد کلینیک ها و شفاخانه های خصوصی نظارت نمودند که در نتیجه یک تعداد از کلینیک ها و شفاخانه های. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۳۰
Background image

معین پالیسی وانکشاف صحت با خانم های کیونگ جون در دفتر کارش دیدار نمود

داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه، در نشستی با خانم های کیونگ جون مسوول عمومی دفتر بیرو اقیانوس آرام کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهنده گان و تیم همراه شان. . .

BACK TO NEWS