دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده سازمان صحی جهان

Panah_moph
پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۹ - ۱۳:۳
دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده سازمان صحی جهان  پنج‌شنبه، ۹ ثور ۱۴۰۰ داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با آقای لو دوپینگ نماینده سازمان صحی جهان در افغانستان دیدار نمود.  در این دیدار، آنان روی هماهنگی بیشتر  در راستای مبارزه با موج سوم ویروس کرونا به خصوص فراهم سازی دستگاه‌های تولید اکسیجن در مراکز صحی، تجهیز شفاخانه‌های کووید_۱۹، تسریع روند پروسه تدارکات سازمان صحی جهان در خریداری تجهیزات در حالت بحران، فراهم سازی تست‌های سریع کرونا، دادخواهي براي تامين منابع مالي براي تجهیز شفاخانه‌ها

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با آقای لو دوپینگ نماینده سازمان صحی جهان در افغانستان دیدار نمود.

در این دیدار، آنان روی هماهنگی بیشتر در راستای مبارزه با موج سوم ویروس کرونا به خصوص فراهم سازی دستگاه‌های تولید اکسیجن در مراکز صحی، تجهیز شفاخانه‌های کووید_۱۹، تسریع روند پروسه تدارکات سازمان صحی جهان در خریداری تجهیزات در حالت بحران، فراهم سازی تست‌های سریع کرونا، دادخواهي براي تامين منابع مالي براي تجهیز شفاخانه‌های ثالثی بحث نمودند و‌ سر پرست وزارت صحت عامه خواهان همکاری سازمان صحی جهان در این موارد شد.

داکتر مجروح، از تدابیر این وزارت برای مبارزه با موج سوم کرونا یاد آوری نموده گفت:" وزارت صحت عامه يك راهبرد بسيار جامع و موثر را براي مبارزه با موج سوم ويروس كرونا تهيه نموده است كه با تطبيق اين راهبرد امیدواریم بتوانیم به خوبی موج سوم این ویروس را در همکاری با شرکای صحی ملی و بین المللی مهار کنیم.”

سرپرست وزارت صحت عامه، از همکاری سازمان صحی جهان در موج اول و موج دوم ویروس کرونا تشکری نموده و از آقای لو خواست تا این وزارت را در بخش‌ فراهم سازی کیت‌های جینوپایپنگ برای تشخیص انواع جهش یافته ویروس کرونا در کابل و ولایات همکاری نماید.

از سوی هم، آقای لو بر هماهنگی بیشتر با وزارت صحت عامه تاکید نموده گفت که ما آماده استیم تا دوشا دوش این وزارت برای مبارزه با موج سوم کرونا کار نماییم.

او هم‌چنان اضافه کرد که تیم‌های تخنیکی سازمان صحی جهان در یک هماهنگی خوب با تیم‌های تخنیکی وزارت صحت در ارایه خدمات صحی تلاش خواهند کرد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۵:۶
Background image

اشتراک سرپرست وزارت صحت عامه در نشست هماهنگی حوزه مدیترانه شرقی سازمان صحی جهان

دوشنبه، ۲۰ ثور ۱۴۰۰

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشست هماهنگی حوزه مدیترانه شرقی سازمان صحی جهان(ایمرو) به گونه آنلاین اشتراک نمود.

در این نشست وزیران صحت عضو. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۲:۱۳
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یونیسف

دوشنبه، 20 ثور 1400

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با بانو الیس اکونگا معاون نماینده یونیسف در افغانستان دیدار و گفتگو نمود.

سرپرست وزارت عامه، در رابطه به تاخیر. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۳:۳۸
Background image

کارکردهای ادارات صحی در پیوند به مبارزه با موج سوم ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفت

شنبه، 18 ثور 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه کشور، امروز در نشستی کارکردهای ادارات صحی را در مرکز و ولایات مورد بررسی قرار داد.

در این نشست، مسوولان کمیته‌های تخنیکی این. . .

BACK TO NEWS