سنگ تهداب یک باب مهمان‌خانه برای داکترانی که از بیرون کشور برای آموزش داکتران افغان به افغانستان می‌آیند گذاشته شد

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۲ - ۱۴:۴۳
سنگ تهداب یک باب مهمان‌خانه برای داکترانی که از بیرون کشور برای آموزش داکتران افغان به افغانستان می‌آیند گذاشته شد

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز سنگ تهداب یک باب مهمان‌خانه را برای داکترانی که از بیرون کشور برای آموزش داکتران افغان و فعالیت های طبی به افغانستان می‌آیند گذاشت.

این مهمان‌خانه به ارزش 110 ملیون افغانی در چهار طبقه، مجهز با تمام امکانات در محوطه شفاخانه وزیر محمد اکبرخان ساخته می‌شود. هزینه این ساختمان از سوی اداره عملیاتی و حمایوی توسعه ملی ریاست جمهوری پرداخت می‌گردد.

داکتر احمد جواد عثمانی، هدف از ایجاد این مهمان‌خانه را فراهم سازی جای بودوباش برای داکتران افغان که از بیرون کشور برای خدمت به افغانستان می‌آیند عنوان نموده گفت:" سالانه حدود 300 تا 500 ملیون دالر از سوی شهروندان کشور برای تداوی به بیرون از افغانستان به مصرف می‌رسد و ما در تلاش استیم تا با استفاده از داکتران افغان که در بیرون از کشور تحصیل نموده و علاقه‌مند خدمت به سکتور صحت افغانستان هستند کیفیت خدمات صحی را افزایش دهیم تا از رفتن مردم به بیرون از کشور جهت تداوی جلوگیری صورت گیرد."

سرپرست وزارت صحت عامه، بر بهبود خدمات صحی در کشور تاکید نموده بیان داشت که قرار است سه شفاخانه در کابل و یک تعداد از شفاخانه های ولایات به گونه زون وار از لحاظ امکانات و کیفیت خدمات مجهز گردند تا عملیات های پیچیده در این شفاخانه ها صورت گیرد.

او هم‌چنان گفت که قرار است برای بلند بردن کیفیت خدمات تشخیصیه با سکتور خصوصی مبنی بر سرمایه گذاری در این راستا تفاهم صورت گیرد تا کیفیت خدمات تشخیص در کشور بلند برده شود.

داکتر عثمانی در ادامه سخنانش از دو راهکار مهم در جهت بهبود خدمات شفاخانه‌ها نام برده تصریح کرد: انکشاف پلان عاجل شفاخانه ها و دادن اختیارات بیشتر به شفاخانه ها برای رفع کاستی ها از جمله دو راهکار مهم برای بلند بردن کیفیت خدمات شفاخانه ها می‌باشد. هم‌چنان قرار است "پلان چارچوب پالیسی تحول شفاخانه ها" که مطابق به مودل بانک جهانی ترتیب شده است در مراکز صحی کشور نیز تطبیق گردد.

سرپرست وزارت صحت عامه، هم‌چنان افزایش ویروس کرونا در هفته های اخیر در کشور خبرداده و از مردم خواست تا برای جلوگیری از ویروس کرونا توصیه های صحی را رعایت نمایند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۵۵
Background image

بخش سیستم ثبت الکترونیکی طبی در شفاخانه افغان-جاپان افتتاح شد

داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز سیستم ثبت الکترونیکی طبی را در شفاخانه افغان-جاپان افتتاح نمود.

قرار است با افتتاح این سیستم، تمام مشخصات مریض از هنگام ورود. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۴۸
Background image

نشستی به خاطر بررسی کیفیت خدمات صحی و هماهنگی بیشتر با مسؤولان مؤسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی و شرکای صحی راه اندازی شد

داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت‌عامه، در نشستی با مسؤولان مؤسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی و شرکای صحی به خاطر هماهنگی بیشتر و بهبود کیفیت خدمات صحی بحث و تبادل. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۳
Background image

دیدار سرپرست معینیت مالی و اداری با شماری از استادان و متخصصان طبی

داکتر عبدالقدیر قدیر سرپرست معینیت مالی و اداری وزارت صحت عامه، امروز در نشستی با شماری از استادان و متخصصان شفاخانه‌های کابل دیدن نمود.

در این نشست، استادان و متخصصان شفاخانه‌های کابل. . .

BACK TO NEWS