محترم داکتر قلندر عباد وزیر صحت عامه امارت اسلامی افغانستان، در کنفرانس بین المللی تغییرات اقلیمی اشتراک کرد

rasooli_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۴:۵۸
Nangarhar

در این کنفرانس که به میزبانی پوهنتون ننگرهار برگزار گردیده و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت، محترم داکتر قلندر عباد وزیر صحت عامه در آن سخنرانی نمود.

محترم داکتر قلندر عباد یادآور شد که تغییر اقلیم یک وضعیت چالش برانگیز برای جامعه است و به همین منظور برگزاری چنین کنفرانس‌ها بسیار ضروری و مفید است.

محترم داکتر قلندر عباد، همچنین گفت: بر اساس آمار سازمان صحی جهان، سالانه هزاران نفر بر اثر اثرات نامطلوب تغییرات اقلیمی جان خود را از دست می‌دهند و باید برای رفع این مشکل اقدامات لازم انجام شود تا جلو این چالش ها گرفته شود.

در عین حال محترم وزیر صحت عامه، افزود که چندی پیش در سفری که به ولایت هلمند داشتم دیدم که تعداد زیادی از مردم به دلیل خشک‌سالی مناطق خود را ترک کرده و به مناطق دیگر مهاجرت کرده اند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۱
Background image

یک مرکز صحی فرعی در ولایت نورستان افتتاح شد

یک مرکز صحی فرعی در منطقه ینشا ولسوالی وایگل ولایت نورستان به خاطر ارائه خدمات صحی اولیه به باشنده گان این محل افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.
در این مرکز، خدمات صحی OPD، نسایی ولادی،. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۳۷
Background image

نظارت از سکتور خصوصی

تیم مدیریت تطبیق از قوانین صحی وبررسی ریاست صحت‌عامه ولایت خوست، در مرکز شهر متون از یک تعداد کلینیک ها و شفاخانه های خصوصی نظارت نمودند که در نتیجه یک تعداد از کلینیک ها و شفاخانه های. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۳۰
Background image

معین پالیسی وانکشاف صحت با خانم های کیونگ جون در دفتر کارش دیدار نمود

داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه، در نشستی با خانم های کیونگ جون مسوول عمومی دفتر بیرو اقیانوس آرام کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهنده گان و تیم همراه شان. . .

BACK TO NEWS