وزارت صحت‌عامه برنامه جمع آوری معتادان مواد مخدر بی سرپناه را در شهر کابل راه اندازی نمود

Panah_moph
جمعه ۱۳۹۹/۷/۲۵ - ۱۵:۹

وزارت صحت‌عامه جمهوری اسلامی افغانستان، به سلسله راه اندازی کمپاین های جمع آوری معتادان خیابانی مواد مخدر این بار نیز برنامه ای را به خاطر جمع آوری این افراد در نقاط مختلف شهر کابل راه اندازی نمود.

داکتراحمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، در نشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود گفت:« قرار است در یک کمپاین جمع آوری سراسری که در نقاط مختلف شهر کابل راه اندازی شده است به تعداد 600 تن از معتادان مواد مخدر بی سرپناه را جمع آوری نماییم که در برنامه امروز 200 تن از این افراد از شهرنو، سیلوی مرکز و نقاط مختلف دیگر شهر جمع آوری شده و به شفاخانه های تداوی معتادان مواد مخدر انتقال داده می‌شوند.»

وزارت صحت‌عامه برنامه جمع آوری معتادان مواد مخدر بی سرپناه را در شهر کابل راه اندازی نمود

سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، در ادامه سخنانش علاوه نمود، مواد مخدر به یک مشکل جدی صحی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی در شهر کابل و شهرهای دیگر کشور مبدل شده است که امروز ما در سطح قراء و قصبات تعداد زیادی از افراد معتاد به مواد مخدر خیابانی را داریم.

داکترعثمانی افزود، در مجموع دو عشاریه پنج ملیون تن افراد در سطح کشور استفاده کنندگان انواع مختلف مواد مخدر می باشند که از این میان نیم ملیون آن معتاد به مواد مخدر، و حدود بیست الی سی هزار تن آنان را معتادان خیابانی تشکیل می‌دهند.

هم‌چنان سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه اضافه نمود، وزارت صحت‌عامه با وجود این که ظرفیت کافی برای تداوی همه افراد معتاد به مواد مخدر را ندارد یعنی از هر 100 تن 13 الی 17 تن آنان زمینه تداوی برای شان فراهم می‌شود اما در تلاش است تا با فراهم نمودن برنامه های متفاوت زمینه بیشتر تداوی را برای افراد معتاد به مواد مخدر مساعد نماید.

علاوه برآن داکتر عثمانی گفت: که این وزارت با توسعه دادن زمینه های تداوی افراد معتاد به مواد مخدر برنامه های خود را به سطح قریه جات، ولسوالی‌ها و ولایات بیشتر گسترش می‌دهد تا زمینه های بهتر تداوی برای استفاده کنندگان مواد مخدر فراهم شود و از خانواده ها نیز خواست تا این افراد را بعد از تداوی به حیث عضو خانواده های خود بپذیرند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۶:۲۰
Background image

نشستی به خاطر همکاری های استراتیژیک و دادخواهی به وزارت صحت‌عامه راه اندازی شد

این نشست با اشتراک نمایندگان دفتر (Cordaid ) موسسه خدمات صحی و انکشافی افغان و سایر نهادها به خاطرهمکاری های استراتیژیک، دادخواهی برای فراهم سازی زمینه‌های بیشتر منابع مالی به وزارت صحت. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۷:۲۵
Background image

وزارت صحت‌عامه از روز جهانی محو پولیو گرامی‌داشت به عمل آورد

با گرامیداشت روز جهانی فلج اطفال در جهان، وزارت صحت‌عامه افغانستان، اداره یونیسف، سازمان صحی جهان و سایر شرکای صحی ضمن تجلیل از این روز، از تلاش های قابل ملاحظه کارکنان خط مقدم محو. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۲۸
Background image

نزدیک به 5 هزار داوطلب امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص را سپری نمودند

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، به روز جمعه( 2 عقرب 1399) در همکاری با "اداره ملی امتحانات" آزمون شمولیت در برنامه اکمال تخصص را راه اندازی نمود.

در این آزمون حدود 4900 تن از. . .

BACK TO NEWS