وزارت صحت‌عامه طی نشستی آخرین جزئیات در مورد ویروس کرونا در افغانستان را اعلام نمود

Panah_moph
شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۰ - ۱۴:۲۸
وزارت صحت‌عامه طی نشستی آخرین جزئیات در مورد ویروس کرونا در افغانستان را اعلام نمود

داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه طی نشستی آخرین جزئیات در مورد ویروس کرونا و تدابیر اتخاذ شده ازسوی وزارت صحت‌عامه در امر مبارزه با این ویروس را اعلام نمود.
معین عرضه خدمات صحی دراین نشست ویروس کرونا را یک چالش برای جامعه بشریت دانسته افزود:« در 24 ساعت گذشته 253 رویداد مثبت ویروس کرونا در کشور به ثبت رسیده است که با این شمار تعداد واقعات مثبت در کشور به 4033 تن می‌رسد، که از این میان502 تن شفایاب و 115 تن دیگر جان باخته اند.»
داکترمجروح در ادامه سخنانش گفت: وزارت صحت‌عامه با همکاری دولت افغانستان وهماهنگی همکاران بین المللی در پی بسیج منابع، افزایش ظرفیت تست های تشخیصیه پی سی آردر ولایات، افزایش بستر در شفاخانه ها، ایجاد لابرتوار های تشخیصیه ویروس کرونا درهفت ولایت و تداوم خدمات صحی برای هموطنان ما که مصاب به ویروس کرونا هستند می‌باشد.
هم‌چنان معین عرضه خدمات صحی علاوه نمود: آغازمبارزه با ویروس کرونا در کشور ابتدا با امکانات بسیار اندک بود که امروز خوشبختانه زمینه های بیشتر مبارزه با این ویروس در سطح کشوربه وجود آمده است که از آن جمله می‌توان از اجرای 2000 تست تشخیصیه ویروس کرونا در یک روز به سطح کشور یاد اوری نمود.
داکتر مجروح هشدار می‌دهد که در صورت عدم مراعت نمودن قرنطین و رهنمود های صحی وزارت صحت‌عامه از سوی شهروندان احتمال تکرار حوادث ناگوار ناشی از ویروس کرونا درهرخانه، خانواده و هرشهرکشور موجود است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۱۴:۱۳
Background image

باز ديد از شفاخانه ولايتى و شفاخانه اختصاصى مريضان كرونا (كوويد١٩)

دكتور وحيد مجروح "معين عرضهء خدمات صحى و ارت صحت عامه" امشب ساعت يازده راهى ولايت وردك شد و ضمن خبرگيرى از پرسونل صحى، مخصوصاً آن همكاران ما كه به ويروس كوويد ١٩ مبتلا شده اند، از بخش. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۳ - ۱۶:۴۸
Background image

حملهء تروريستى در شفاخانهء صد بستر دشت برچى

تسهيلات و پرسونل صحى بر اساس تمام معاهدات بين المللى از هرگونه تعرض و تهاجم بايد مصوون و محفوظ باشد.
ولى متاسفانه در افغانستان همواره اين تسهيلات و پرسونل صحى و مريضاني كه با اميد درمان. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۲ - ۱۵:۲
Background image

وزير صحت‌عامه كاركردهاي كابل امبولانس را از نزديك بررسي نمود

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه کشور امروز، از بخش کابل امبولانس ديدن نموده و كاركردهاي اين اداره را از نزديك بررسي نمود.
وزير صحت‌عامه كشور، نقش اين اداره را در راستاي رسيده‌گی. . .

BACK TO NEWS