وزارت صحت‌عامه نشستی را تحت عنوان طرح تحول سیستم صحی در افغانستان راه اندازی نمود

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۲۰:۹
وزارت صحت‌عامه نشستی را تحت عنوان طرح تحول سیستم صحی در افغانستان راه اندازی نمود

وزارت صحت‌عامه جمهوری اسلامی افغانستان، نشستی را به خاطر طرح تحول سیستم صحی در افغانستان و شریک سازی این طرح با رییسان صحت‌عامه 34 ولایت کشور راه اندازی نمود.

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، در نشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود گفت: طرح برنامه تحول سیستم صحی افغانستان پنج بخش عمده را در بر می گیرد که شامل: پاسخ‌دهی به موج دوم احتمالی ویروس کرونا و سایر اپیدیمی‌ها، نسل جدید عرضۀ خدمات صحی اساسی، تحول شفاخانه‌های افغانستان، افغانستان عاری از پولیو، تولید و تورید ادویۀ با کیفیت در سطح کشور می‌باشد.

علاوه بر آن داکتر عثمانی، این پنج مورد را برای رییسان صحت‌عامه ولایات که به پنج گروه مختلف تقسیم شده بودند طی پرزنتیشنی تشریح نموده و خواهان ارایه نظریات و پیشنهادات آنان برای بهبود این طرح گردید.

هم‌چنان رییسان صحت‌عامه ولایات، نظریات و پیشنهادات خود را به خاطر بهبود طرح تحول سیستم صحی افغانستان به سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه ارایه نموده و وعده همکاری بیشتر را در این راستا سپردند.

قرار است طرح تحول سیستم صحی افغانستان با شرکای صحی و موسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی در تمام ولایات کشور نیز شریک ساخته شود. تا بعد از دریافت نظریات و پیشنهادات آن‎ها طرح جامع برای تحول سکتور صحی در افغانستان تهیه گردد، تا این طرح بتواند نیازمندی‎های صحی مردم را مرفوع و در پنج سال آینده مورد تطبیق قرار گیرد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۶ - ۱۴:۲
Background image

طرح مبارزه با موج دوم ویروس کرونا در کشور مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، در نشستی با مسوولان صحی این وزارت طرح مبارزه با موج دوم ویروس کرونا در کشور را مورد ارزیابی قرار داد.

این طرح به خاطر هماهنگی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۴:۴
Background image

کوریای جنوبی یک محموله مواد بهداشتی به دولت افغانستان مساعدت کرد

کشور کوریای جنوبی یک محموله مواد بهداشتی را که به دولت جمهوری اسلامی افغانستان مساعدت کرده بود، امروز در نشستی به وزارت صحت عامه کشور تسلیم کرد. این محموله شامل 277 هزار ماسک می‌باشد.

. . .
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۱۴:۴۲
Background image

نشستی به خاطر مبارزه با شیوع موج دوم ویروس کرونا در کشور با مسوولان صحی مرکز و ولایات راه اندازی شد

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، طی نشستی از طریق ویدیو کنفرانس با مسوولان صحی مرکز و صحت‌عامه ولایات به خاطر تدابیر و آمادگی‌ها در مراکز صحی مبارزه باشیوع موج. . .

BACK TO NEWS