چگونه‌گی تدابیر وزارت صحت عامه برای مبارزه با موج سوم ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت

Panah_moph
شنبه ۱۴۰۰/۲/۴ - ۱۲:۵۶
چگونه‌گی تدابیر وزارت صحت عامه برای مبارزه با موج سوم ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت

شنبه، 4 ثور 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه کشور، امروز چگونه‌گی تدابیر وزارت صحت عامه را در برابر موج سوم ویروس کرونا به سطح کشور با حضور نماینده‌گان ادارات مربوطه این وزارت، رییسان صحت عامه ولایات، نماینده‌گان سکتور خصوصی، موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی مورد بحث قرار داد.

در این نشست، کمیته‌های تخنیکی این وزارت و شماری از رییسان صحت عامه ولایات گزارشاهای کاری شان را در رابطه به کارکردها، چالش‌ها و تدابیر شان برای مبارزه با موج سوم ویروس کرونا ارایه نموده و روی آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

سرپرست وزارت صحت عامه، بر تدابیر جدی این وزارت مبنی بر جلوگیری از موج سوم ویروس کرونا در کشور تاکید نموده و به تمام ادارات صحی هدایت داد تا در این راستا تدابیر جدی را اتخاذ نمایند.

داکتر مجروح از بحران پیش آمده در کشورهای همسایه ناشی از ویروس کرونا به ویژه کشور هند ابراز نگرانی کرده گفت: با وجود اینکه واقعات ویروس کرونا در افغانستان اندک بوده و وضعیت خوشبختانه تحت کنترل است؛ اما باز هم ما آماده‌گی‌های لازم را برای مهار موج سوم گرفته ایم.

هم‌چنان سرپرست وزارت صحت عامه، از ادارات مربوطه خواست تا روی ایجاد یک تیم نظارتی به هدف بررسی از وضعیت موجود، ایجاد تیم‌های کلینیکی برای رسیده‌گی به بیماران ویروس کرونا در خانه‌ها، تقویت برنامه‌های آگاهی دهی و تجهیز مراکز صحی بر اساس نیازمندی اقدامات جدی نمایند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۵:۶
Background image

اشتراک سرپرست وزارت صحت عامه در نشست هماهنگی حوزه مدیترانه شرقی سازمان صحی جهان

دوشنبه، ۲۰ ثور ۱۴۰۰

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشست هماهنگی حوزه مدیترانه شرقی سازمان صحی جهان(ایمرو) به گونه آنلاین اشتراک نمود.

در این نشست وزیران صحت عضو. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۲:۱۳
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یونیسف

دوشنبه، 20 ثور 1400

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با بانو الیس اکونگا معاون نماینده یونیسف در افغانستان دیدار و گفتگو نمود.

سرپرست وزارت عامه، در رابطه به تاخیر. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۳:۳۸
Background image

کارکردهای ادارات صحی در پیوند به مبارزه با موج سوم ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفت

شنبه، 18 ثور 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه کشور، امروز در نشستی کارکردهای ادارات صحی را در مرکز و ولایات مورد بررسی قرار داد.

در این نشست، مسوولان کمیته‌های تخنیکی این. . .

BACK TO NEWS