یک محموله واکسین کرونا به کمک کشور امریکا امروز به کابل رسید

Panah_moph
جمعه ۱۴۰۰/۴/۱۸ - ۲۰:۹
یک محموله واکسین کرونا به کمک کشور امریکا امروز به کابل رسید

جمعه 18 سرطان 1400

کشور امریکا امروز نخستین محموله کمکی واکسین کرونا جانسون اند جانسون را به وزارت صحت‌عامه کشور تحویل داد. این سومین محموله واکسین کرونا است که پس از کشور هند و چین از طریق کشور امریکا به دولت افغانستان مساعدت شده است.

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت‌عامه، در نشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود گفت: بسیار خوشحالم که امروز به همکاری دولت ایالات متحده امریکا و نهاد کوواکس به تعداد 1446000 دوز واکسین جان سون اند جانسون را از میان سه میلیون دوزی که کشور امریکا اخیرا به وزارت صحت‌عامه افغانستان همکاری کرده است دریافت می‌کنیم.

سرپرست وزارت صحت‌عامه به نماینده‌گی از دولت افغانستان و وزارت صحت‌عامه از آقای راس ویلسون شارژدافیر سفارت امریکا در کابل، خانم تینا رییس USAID در افغانستان، مردم امریکا و نهاد کوواکس به خاطر کمک و همکاری که به وزارت صحت‌عامه افغانستان نمودند ابراز سپاس و قدردانی نمود.

در ادامه داکتر مجروح افزود، وزارت صحت‌عامه متعهد است که واکسین های را که از تمام منابع دریافت می‌نماید به اساس پلان توزیع واکسین در افغانستان و افرادی دارای سن بلند تر از 50، معلمین مکاتب و پوهنتون ها، پرسونل صحی و افرادی که دارای امراض مزمن مانند، شکر، امراض قلبی، سرطان و امثال آن اند تطبیق نماید.

سرپرست وزارت صحت‌عامه اضافه نمود، امید وار هستیم که در این مرحله اساس شهروندان ما با اتکا بر هدایات وزارت صحت‌عامه ما را فرصت دهند تا حدود سه میلیون افغان را در برابر ویروس کرونا مصوون نگهداریم.

قابل تذکر است که واکسین کرونا جان سون اند جان سون برای یک بار تزریق می‌شود و مرحله تطبیق آن مطابق تقسیم اوقات برای افراد واجد شرایط در مراکز صحی سر از فردا شنبه مورخ 19 سرطان سال روان آغاز می‌گردد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۰ - ۱۵:۲۰
Background image

داکتران در شفاخانه نور بییشتر از پنجصد عملیات چشم را به صورت رایگان انجام می‌دهند

دوشنبه 10 اسد 1401
یک تیم از داکتران متخصص در بخش چشم که از طریق بنیاد الخدمت کشور پاکستان به افغانستان آمده اند می‌خواهند بیشتر از پنجصد عملیات Retina و Occuloplasty چشم را به طور. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۹ - ۱۰:۲۸
Background image

ریاست صحت‌عامه ولایت هلمند از افتتاح دو دستگاه هیمودیالیز (دستگاه تصفیه خون) درشفاخانه بست ولایت هلمند خبر می دهد

این دستگاه ها به همکاری مالی دفترOHPMو موسسه باران به ارزش ۳۰ هزار دالر امریکایی خریداری شده است که توانایی تصفیه خون چهار بیمار را  در روز دارند.

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۹ - ۱۰:۲۴
Background image

ریاست صحت‌عامه ولایت هلمند از جمع آوری وهدر نمودن شش تن ادویه تاریخ گذشته و بی کیفیت در این ولایت خبر می‌دهد

مسوولان در این ولایت می‌گویند که این ادویه بی‌کیفت توسط تیم های بررسی آمریت تطبیق از قوانین صحی، صحت محیطی و ادارت مختلف دیگر ولایت هلمند جمع آوری گردیده و در حضور آنان هدر گردید.

BACK TO NEWS