یک محموله واکسین کرونا به کمک کشور امریکا امروز به کابل رسید

Panah_moph
جمعه ۱۴۰۰/۴/۱۸ - ۲۰:۹
یک محموله واکسین کرونا به کمک کشور امریکا امروز به کابل رسید

جمعه 18 سرطان 1400

کشور امریکا امروز نخستین محموله کمکی واکسین کرونا جانسون اند جانسون را به وزارت صحت‌عامه کشور تحویل داد. این سومین محموله واکسین کرونا است که پس از کشور هند و چین از طریق کشور امریکا به دولت افغانستان مساعدت شده است.

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت‌عامه، در نشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود گفت: بسیار خوشحالم که امروز به همکاری دولت ایالات متحده امریکا و نهاد کوواکس به تعداد 1446000 دوز واکسین جان سون اند جانسون را از میان سه میلیون دوزی که کشور امریکا اخیرا به وزارت صحت‌عامه افغانستان همکاری کرده است دریافت می‌کنیم.

سرپرست وزارت صحت‌عامه به نماینده‌گی از دولت افغانستان و وزارت صحت‌عامه از آقای راس ویلسون شارژدافیر سفارت امریکا در کابل، خانم تینا رییس USAID در افغانستان، مردم امریکا و نهاد کوواکس به خاطر کمک و همکاری که به وزارت صحت‌عامه افغانستان نمودند ابراز سپاس و قدردانی نمود.

در ادامه داکتر مجروح افزود، وزارت صحت‌عامه متعهد است که واکسین های را که از تمام منابع دریافت می‌نماید به اساس پلان توزیع واکسین در افغانستان و افرادی دارای سن بلند تر از 50، معلمین مکاتب و پوهنتون ها، پرسونل صحی و افرادی که دارای امراض مزمن مانند، شکر، امراض قلبی، سرطان و امثال آن اند تطبیق نماید.

سرپرست وزارت صحت‌عامه اضافه نمود، امید وار هستیم که در این مرحله اساس شهروندان ما با اتکا بر هدایات وزارت صحت‌عامه ما را فرصت دهند تا حدود سه میلیون افغان را در برابر ویروس کرونا مصوون نگهداریم.

قابل تذکر است که واکسین کرونا جان سون اند جان سون برای یک بار تزریق می‌شود و مرحله تطبیق آن مطابق تقسیم اوقات برای افراد واجد شرایط در مراکز صحی سر از فردا شنبه مورخ 19 سرطان سال روان آغاز می‌گردد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۹:۲۷
Background image

از روز ملی کارکنان صحی جامعه گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز ملی کارکنان صحی جامعه با شعار" کارکنان صحی جامعه نماد خدمت گذاری، رضاکاری و ایثار در سیستم صحی افغانستان" گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی حبیب الله آخند. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۹:۳۳
Background image

از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز با شعار" برای صحت بهتر خون خود را به خاطر اچ آی وی معاینه نمائید" گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی محمد اسحق صاحبزاده معین مالی. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۹:۱
Background image

داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه در نشستی با نماینده گان شفاخانه های خصوصی شهر کابل دیدار و گفتگو نمود

داکتر محمد حسن غیاثی معین پالیسی وانکشاف صحت وزارت صحت‌عامه  در نشستی با نماینده گان شفاخانه های خصوصی شهر کابل دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار طرفین روی بهبود و بلند بردن کیفیت عرضه. . .

BACK TO NEWS