یک محموله واکسین کرونا به کمک کشور امریکا امروز به کابل رسید

Panah_moph
جمعه ۱۴۰۰/۴/۱۸ - ۲۰:۹
یک محموله واکسین کرونا به کمک کشور امریکا امروز به کابل رسید

جمعه 18 سرطان 1400

کشور امریکا امروز نخستین محموله کمکی واکسین کرونا جانسون اند جانسون را به وزارت صحت‌عامه کشور تحویل داد. این سومین محموله واکسین کرونا است که پس از کشور هند و چین از طریق کشور امریکا به دولت افغانستان مساعدت شده است.

داکتر وحید مجروح سرپرست وزارت صحت‌عامه، در نشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود گفت: بسیار خوشحالم که امروز به همکاری دولت ایالات متحده امریکا و نهاد کوواکس به تعداد 1446000 دوز واکسین جان سون اند جانسون را از میان سه میلیون دوزی که کشور امریکا اخیرا به وزارت صحت‌عامه افغانستان همکاری کرده است دریافت می‌کنیم.

سرپرست وزارت صحت‌عامه به نماینده‌گی از دولت افغانستان و وزارت صحت‌عامه از آقای راس ویلسون شارژدافیر سفارت امریکا در کابل، خانم تینا رییس USAID در افغانستان، مردم امریکا و نهاد کوواکس به خاطر کمک و همکاری که به وزارت صحت‌عامه افغانستان نمودند ابراز سپاس و قدردانی نمود.

در ادامه داکتر مجروح افزود، وزارت صحت‌عامه متعهد است که واکسین های را که از تمام منابع دریافت می‌نماید به اساس پلان توزیع واکسین در افغانستان و افرادی دارای سن بلند تر از 50، معلمین مکاتب و پوهنتون ها، پرسونل صحی و افرادی که دارای امراض مزمن مانند، شکر، امراض قلبی، سرطان و امثال آن اند تطبیق نماید.

سرپرست وزارت صحت‌عامه اضافه نمود، امید وار هستیم که در این مرحله اساس شهروندان ما با اتکا بر هدایات وزارت صحت‌عامه ما را فرصت دهند تا حدود سه میلیون افغان را در برابر ویروس کرونا مصوون نگهداریم.

قابل تذکر است که واکسین کرونا جان سون اند جان سون برای یک بار تزریق می‌شود و مرحله تطبیق آن مطابق تقسیم اوقات برای افراد واجد شرایط در مراکز صحی سر از فردا شنبه مورخ 19 سرطان سال روان آغاز می‌گردد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰
Background image

امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه از واجدین شرایط آن اخذ گردید

پنج شنبه 23 جدی 1400
امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه با اشتراک داکترعبدالباری عمرمعین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه و نماینده گان وزارت تحصیلات عالی و کمیته ملی. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۹:۴۳
Background image

نتایج ارزیابی کمیته ملی نظارت از کارکردهای سکتور خصوصی و دولتی شهر کابل در نشستی اعلام شد

داکترعبدالباری عمر معین عرضه خدمات صحی و داکتر حسن غیاثی معین پالیسی وپلان وزارت صحت‌عامه در نشستی به روز شنبه 18 جدی سال روان نتایج ارزیابی کمیته ملی نظارت از کارکردهای سکتور خصوصی و. . .

شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۷:۲۶
Background image

کارکردهای وزارت صحت‌عامه در پنج ماه گذشته به معرفی گرفته شد

شنبه 11 جدی 1400
داکترعبدالباری عمر معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه در یک نشست خبری کارکردهای وزارت صحت‌عامه را که در پنج ماه گذشته صورت گرفته است به معرفی گرفت.
معین عرضه خدمات صحی. . .

BACK TO NEWS