بخش ویژه کنترول ویروس "کرونا" در ولایت نیمروز ایجاد شد

Panah_moph
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۴:۲۹
بخش ویژه کنترول ویروس "کرونا" در ولایت نیمروز ایجاد شد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، در ادامه سفرش به ولایت نیمروز از بخش ویژه کنترول ویروس کرونا که در این ولایت ایجاد شده است دیدن نمود و تدابیر اتخاذ شده را در این راستا مورد ارزیابی قرار داد. این بخش دارای 80 بستر مجهز با تمام امکانات مورد نیاز آماده گردیده است.
وزیر صحت عامه کشور، پیش‌گیری و کنترول ویروس کرونا را در کشور اولویت وزارت صحت عامه خوانده گفت:" وزارت صحت عامه، این بخش را به منظور کنترول ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار آن در جامعه آماده نموده است."

بخش ویژه کنترول ویروس "کرونا" در ولایت نیمروز ایجاد شد


داکتر فیروز از اخراج اجباری افغان‌ها از سوی ایران ابراز نگرانی نموده گفت:" افغان‌های که از کشور ایران اخراج می‌گردند در میان آنان معتادان مواد مخدر نیز شامل اند و بیشتر آنان سرپناه ندارند و در جاده‌ها شب و روز شانرا سپری می‌کنند که شیوع ویروس از طریق آنان در میان مردم بیشتر است و ما یک پناه‌گاه را که دارای 500 بستر است برای آنان در این ولایت ایجاد نمودیم."
وزیر صحت عامه کشور از تدابیر جدی برای پیش‌گیری از ویروس کرونا در تمام ولایات خبر داده گفت: وزارت صحت عامه برای پیش‌گیری و کنترول این ویروس در سراسر کشور به ویژه ولایات هم‌سرحد با ایران تدابیر جدی گرفته است و یک تعداد هموطنان ما که از ایران از گذرگاه سپین بولدک ولایت کندهار به افغانستان وارد می‌شوند در آنجا نیز تیم های سکریننگ توظیف شده است.
برای ویروس کرونا تا اکنون واکسن ساخته نشده است. تنها راه پیش‌گیری از این ویروس رعایت موارد وقایوی است.
شستن دست‌ها چندبار در روز، استفاده از ماسک در مکان‎های مزدحم، خودداری از دست دادن، روبوسی، بغل کشی، بلند بردن مقاومت بدن با استفاده از ویتامین سی از جمله راه های موثر در پیش‌گیری از این ویروس می‌باشند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۱:۱۶
Background image

آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) در ولایت هرات

ریاست صحت‌عامه ولایت هرات کمپاین آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) را با حمایت سازمان صحی جهان با توزیع پوسترها در شهر هرات و ولسوالی‌های این ولایت که شامل ولسوالی انجیل، گذره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

فعال کردن ماشین جن اکسپرت در ولایت پکتیا

یک پایه ماشین جن اکسپرت به خاطر تشخیص بیماری توبرکلوز در شفاخانه زرمت ولایت پکتیا فعال و به بهره برداری سپرده شد.

 

گفتنی است که با فعال شدن این ماشین مشکلات بیشتر بیماران در قسمت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۴:۲۲
Background image

در سال گذشته ١٤٠٢ هـ - ش نزدیک به ( ۴۹۵۵۳ ) عملیات جراحی رایگان در شفاخانه ملی و تخصصی وزیر محمد اکبر خان وزارت صحت‌عامه انجام یافته است

 این عملیات های جراحی شامل ۱۰ هزار و هشتصد و سه عمل جراحی بزرگ و ۳۸ هزار و هفتصد و پنجاه عمل جراحی کوچک می‌شوند که توسط متخصصین و داکتران مجرب افغان با موفقیت و به صورت رایگان اجرا شده. . .

BACK TO NEWS