حملهء تروريستى در شفاخانهء صد بستر دشت برچى

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۳ - ۱۶:۴۸
حملهء تروريستى در شفاخانهء صد بستر دشت برچى

تسهيلات و پرسونل صحى بر اساس تمام معاهدات بين المللى از هرگونه تعرض و تهاجم بايد مصوون و محفوظ باشد.
ولى متاسفانه در افغانستان همواره اين تسهيلات و پرسونل صحى و مريضاني كه با اميد درمان به اين تسهيلات صحى مراجعه مي‌كنند مصوون نبوده و قربانى داده اند.
امروز قبل از ظهر به دليل حملهء مهاجمان بر شفاخانه صد بستر دشت برچى واقع در غرب شهر كابل، به تعداد پانزده تن از مادران و كودكان شهيد و به تعداد 16 تن ديگر زخمى شدند و قسمت زيادی از تعمير ادارى و سرويس نسايى ولادى این شفاخانه ويران گرديده است.
وزارت صحت‌عامه يك بار ديگر از تمام جناح هاى درگير در منازعه مي‌خواهد تا به بي‌طرفى پرسونل و مراكز صحى احترام گذاشته و با رعايت مصوونيت اين نهاد ها، به ما فرصت دهند تا به مردم بيچاره و فقيرخويش عرضهء خدمات صحى نماييم.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۶/۱ - ۸:۱۰
Background image

تلاش رهبری وزارت صحت عامه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در ولایت هرات

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه، در يك نشست مشترك همراه با مولوی امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت حج و اوقاف، احمد ولی آرین رییس دارالانشای کمیته دولتی ارتباطات. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۷:۳۴
Background image

کارکردهای رییسان شفاخانه‌های کابل مورد ارزیابی قرار گرفت

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه، کارکرد های رییسان شفاخانه‌های کابل را طی نشستی از طریق ویدیو کنفرانس مورد ارزیابی قرار داد.

داکترعثمانی در این نشست نخست در. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۵:۲۴
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه از مرکز بلخ امبولانس و بخش هماهنگی، کنترول و فرماندهی کووید-19 ولایت بلخ

داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه در ادامه سفر اش به ولایت بلخ، از مرکز بلخ امبولانس و بخش هماهنگی، کنترل و فرماندهی کووید-19 این ولایت دیدن نمود.

سرپرست وزارت صحت. . .

BACK TO NEWS