نخستین نشست کمیته بین السکتوری در پیوند به چگونه‌گی جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا راه اندازی شد

Panah_moph
شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۳:۸
نخستین نشست کمیته بین السکتوری در پیوند به چگونه‌گی جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا راه اندازی شد

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز نخستین نشست کمیته بین السکتوری را تحت رهبری داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه به منظور جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا در کشور راه اندازی کرد.
این کمیته به هدف هم‌کاری و هماهنگی بیشتر در رابطه به جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا در کشور ایجاد شده است.
در این نشست روی چگونه‌گی جلوگیری از انتشار و کنترول ویروس کرونا در افغانستان، بلند بردن آگاهی عامه در پیوند به اعراض و علایم ویروس و چگونه‌گی شیوه های پیش‌گیری در برابر آن، چگونه‌گی انتقال محصلین و خانواده های افغان از شهر "ووهان" به افغانستان و تحت قرنطین قرار دادن آنان، راه اندازی برنامه های آموزشی برای داکتران بحث و تبادل نظر صورت گرفت و اعضای این کمیته نظریات و پیشنهادات شانرا در زمینه ارایه نمودند.
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور ایجاد این کمیته را مبنی بر هم‌کاری بیشتر در جلوگیری از انتشار و کنترول این ویروس یک امر ضروری خوانده و نقش ادارات نامبرده را در این زمینه مهم عنوان کرد.
وزیر صحت عامه کشور در پیوند به انتشار و میزان کشندگی این ویروس صحبت نموده گفت:" با تاسف سرعت انتشار این ویروس بسیار سریع است؛ اما خوشبختانه میزان کشندگی آن نسبت به ویروس مارس کم‌تر است."
هم‌چنان وزیر صحت عامه کشور بر حفاظت از جان داکتران در برابر این ویروس تاکید نموده گفت که این وزارت برنامه های آموزشی را برای داکتران در رابطه به چگونه‌گی استفاده از کیت های محافظتی راه اندازی نموده است.
در این کمیته وزارت های صحت عامه، دفاع، امور داخله، خارجه، مالیه، معارف، زراعت، اطلاعات و فرهنگ، صنعت و تجارت، احیا و انکشاف دهات، حج و اوقاف، تحصیلات عالی، ترانسپورت، ریاست امنیت ملی، سره میاشت و اداره هوانوردی ملکی شامل اند.
قابل یاد آوری است که وزارت صحت عامه در کنار توظیف تیم های صحی در میدان های هوایی، مرزها و بنادر کشور بخش‌های ویژه را برای کنترول این ویروس در کابل و ولایات به گونه احتیاطی آماده نموده است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۵:۲۴
Background image

نشست اضطراری وزارت صحت عامه با شرکای صحی بین المللی برای مبارزه با شیوع و کنترول ویروس کرونا

وزارت صحت عامه، امروز با راه اندازی یک نشست اضطراری در پیوند به جلوگیری از شیوع و کنترول ویروس کرونا در افغانستان، خواهان هم‌کاری نهادهای بین المللی صحی شد.
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۵:۶
Background image

دیدار وزیر صحت عامه با سفیر عربستان سعودی

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با آقای جاسم بن محمد الخالدی سفیر عربستان سعودی، در دفتر کارش دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار سفیر عربستای سعودی از. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۳:۴۹
Background image

بخش ویژه کنترول ویروس "کرونا" در ولایت هرات ایجاد شد

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، امروز در یک سفر رسمی به ولایت هرات از بخش ویژه کنترول ویروس "کرونا" در این ولایت که جدیدا ایجاد شده است دیدن نمود. این بخش دارای 30 بستر مجهز. . .

BACK TO NEWS