نخستین نشست کمیته بین السکتوری در پیوند به چگونه‌گی جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا راه اندازی شد

Panah_moph
شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۳:۸
نخستین نشست کمیته بین السکتوری در پیوند به چگونه‌گی جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا راه اندازی شد

وزارت صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز نخستین نشست کمیته بین السکتوری را تحت رهبری داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه به منظور جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا در کشور راه اندازی کرد.
این کمیته به هدف هم‌کاری و هماهنگی بیشتر در رابطه به جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا در کشور ایجاد شده است.
در این نشست روی چگونه‌گی جلوگیری از انتشار و کنترول ویروس کرونا در افغانستان، بلند بردن آگاهی عامه در پیوند به اعراض و علایم ویروس و چگونه‌گی شیوه های پیش‌گیری در برابر آن، چگونه‌گی انتقال محصلین و خانواده های افغان از شهر "ووهان" به افغانستان و تحت قرنطین قرار دادن آنان، راه اندازی برنامه های آموزشی برای داکتران بحث و تبادل نظر صورت گرفت و اعضای این کمیته نظریات و پیشنهادات شانرا در زمینه ارایه نمودند.
داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور ایجاد این کمیته را مبنی بر هم‌کاری بیشتر در جلوگیری از انتشار و کنترول این ویروس یک امر ضروری خوانده و نقش ادارات نامبرده را در این زمینه مهم عنوان کرد.
وزیر صحت عامه کشور در پیوند به انتشار و میزان کشندگی این ویروس صحبت نموده گفت:" با تاسف سرعت انتشار این ویروس بسیار سریع است؛ اما خوشبختانه میزان کشندگی آن نسبت به ویروس مارس کم‌تر است."
هم‌چنان وزیر صحت عامه کشور بر حفاظت از جان داکتران در برابر این ویروس تاکید نموده گفت که این وزارت برنامه های آموزشی را برای داکتران در رابطه به چگونه‌گی استفاده از کیت های محافظتی راه اندازی نموده است.
در این کمیته وزارت های صحت عامه، دفاع، امور داخله، خارجه، مالیه، معارف، زراعت، اطلاعات و فرهنگ، صنعت و تجارت، احیا و انکشاف دهات، حج و اوقاف، تحصیلات عالی، ترانسپورت، ریاست امنیت ملی، سره میاشت و اداره هوانوردی ملکی شامل اند.
قابل یاد آوری است که وزارت صحت عامه در کنار توظیف تیم های صحی در میدان های هوایی، مرزها و بنادر کشور بخش‌های ویژه را برای کنترول این ویروس در کابل و ولایات به گونه احتیاطی آماده نموده است.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۷
Background image

سفیر کشور جاپان از شفاخانه 170 بستر تداوی معتادان در ولایت ننگرهار دیدار کرد

آقای کورومیا تاکایوشی سفیرکشور جاپان در افغانستان در سفری که به ولایت ننگرهار داشت، همراه با مولوی امین الله شریف رئیس صحت‌عامه ننگرهار، مسوولان سازمان جهانی صحت از شفاخانه  170 بستر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۲۴
Background image

داکتر عبدالحق نوری به حیث رئیس شفاخانه دوستی افغان اندونیزیا وزارت صحت‌عامه به کارمندان این شفاخانه معرفی گردید

  در نشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود، مولوی محمدحسن محمدزی، رییس دفتر مقام وزارت صحت‌عامه، گفت:"تغییر، تبدیل و پیروی از احکام یکی از اصول مهم نظام اسلامی می‌باشد و نظر به حکم. . .

BACK TO NEWS