نشست کمیته عملیاتی حالت اضطرار راه اندازی شد

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۴:۱۵
نشست کمیته عملیاتی حالت اضطرار راه اندازی شد

این نشست تحت رهبری داکتر ماموسی زیور، معین مالی و اداری وزارت صحت‌عامه، برای آمادگی، وقایه و جلوگیری از سرایت ویروس کرونا به کشور در دفتر کارش دایر گردید.
در این نشست معین مالی و اداری در مورد معرفی نمایندگان ادارات مربوط به کمیته حالت اضطرار، بازنگری لیست تجهیزات، ادویه و ملزمه طبی برای تأسیسات صحی و افزایش بسترها، ترتیب لیست کارمندان صحی و خدماتی شفاخانه افغان-جاپان و ترتیب لیست مکمل سفارش‌های لازم برای مؤسسات صحبت نمود.
هم‌چنان معین مالی و اداری در مورد چاپ، توزیع و نشر مطالب آگاهی دهی در مرکز و ولایات، آمادگی تیم‌های صحی در میدان های ‌هوایی و بنادر کشور و مسایل تدارکاتی تیم‌های عملیاتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به کشور با اشتراک کنندگان بحث و تبادل نظر نموده و برای مسؤولان در مورد هدایات لازم داده شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۱:۱۶
Background image

آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) در ولایت هرات

ریاست صحت‌عامه ولایت هرات کمپاین آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) را با حمایت سازمان صحی جهان با توزیع پوسترها در شهر هرات و ولسوالی‌های این ولایت که شامل ولسوالی انجیل، گذره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

فعال کردن ماشین جن اکسپرت در ولایت پکتیا

یک پایه ماشین جن اکسپرت به خاطر تشخیص بیماری توبرکلوز در شفاخانه زرمت ولایت پکتیا فعال و به بهره برداری سپرده شد.

 

گفتنی است که با فعال شدن این ماشین مشکلات بیشتر بیماران در قسمت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۴:۲۲
Background image

در سال گذشته ١٤٠٢ هـ - ش نزدیک به ( ۴۹۵۵۳ ) عملیات جراحی رایگان در شفاخانه ملی و تخصصی وزیر محمد اکبر خان وزارت صحت‌عامه انجام یافته است

 این عملیات های جراحی شامل ۱۰ هزار و هشتصد و سه عمل جراحی بزرگ و ۳۸ هزار و هفتصد و پنجاه عمل جراحی کوچک می‌شوند که توسط متخصصین و داکتران مجرب افغان با موفقیت و به صورت رایگان اجرا شده. . .

BACK TO NEWS