نگرانی وزارت صحت عامه از اخراج اجباری افغان‌ها از سوی ایران مبنی بر گسترش شیوع ویروس کرونا در افغانستان

Panah_moph
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۵:۱۸
نگرانی وزارت صحت عامه از اخراج اجباری افغان‌ها از سوی ایران مبنی بر گسترش شیوع ویروس کرونا در افغانستان

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان از اخراج اجباری افغان‌ها به شکل کتلوی از سوی ایران مبنی بر گسترش شیوع ویروس کرونا در افغانستان ابراز نگرانی نموده و برای جلوگیری از شیوع و کنترول این ویروس، از نقطه صفری پل ابریشم ولایت نیمروز دیدن نمود.
اخیرا هزاران افغان که بدون مدرک قانونی در کشور ایران زندگی می‌کردند، از سوی ایران به گونه اجباری اخراج گردیده و از طریق مرزهای زمینی وارد کشور گردیده اند.
وزیر صحت عامه کشور، برای مسوولان هدایت داد تا به صورت دقیق تمام افغان‌های از ایران وارد کشور می‌شوند سکریننگ(غربال) نمایند تا افراد مبتلا به ویروس بهتر شناسایی گردند.
ازسوی هم، طبق هدایت وزیر صحت عامه برای مدیریت هرچه بهتر شناسایی مبتلایان به ویروس، یک محل مشخص سکریننگ برای افغان‌های که به شکل کتلوی از سوی ایران به گونه اجباری اخراج می‌شوند، در مرز تعیین گردید.
هم‌چنان داکتر فیروز با شماری از افغان‌های که از سوی ایران به گونه اجباری اخراج شده اند دیدن نموده از آنان خواست برای پیش‌گیری از این ویروس به رهنمودهای صحی که از سوی داکتران برای آنان توصیه می‌شوند به توجه نمایند.
پل ابریشم مرز مشترک میان افغانستان و ایران است که از این نقطه روزانه صدها تن رفت و آمد می‌کنند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۷
Background image

سفیر کشور جاپان از شفاخانه 170 بستر تداوی معتادان در ولایت ننگرهار دیدار کرد

آقای کورومیا تاکایوشی سفیرکشور جاپان در افغانستان در سفری که به ولایت ننگرهار داشت، همراه با مولوی امین الله شریف رئیس صحت‌عامه ننگرهار، مسوولان سازمان جهانی صحت از شفاخانه  170 بستر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۲۴
Background image

داکتر عبدالحق نوری به حیث رئیس شفاخانه دوستی افغان اندونیزیا وزارت صحت‌عامه به کارمندان این شفاخانه معرفی گردید

  در نشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود، مولوی محمدحسن محمدزی، رییس دفتر مقام وزارت صحت‌عامه، گفت:"تغییر، تبدیل و پیروی از احکام یکی از اصول مهم نظام اسلامی می‌باشد و نظر به حکم. . .

BACK TO NEWS