نگرانی وزارت صحت عامه از اخراج اجباری افغان‌ها از سوی ایران مبنی بر گسترش شیوع ویروس کرونا در افغانستان

Panah_moph
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۵:۱۸
نگرانی وزارت صحت عامه از اخراج اجباری افغان‌ها از سوی ایران مبنی بر گسترش شیوع ویروس کرونا در افغانستان

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان از اخراج اجباری افغان‌ها به شکل کتلوی از سوی ایران مبنی بر گسترش شیوع ویروس کرونا در افغانستان ابراز نگرانی نموده و برای جلوگیری از شیوع و کنترول این ویروس، از نقطه صفری پل ابریشم ولایت نیمروز دیدن نمود.
اخیرا هزاران افغان که بدون مدرک قانونی در کشور ایران زندگی می‌کردند، از سوی ایران به گونه اجباری اخراج گردیده و از طریق مرزهای زمینی وارد کشور گردیده اند.
وزیر صحت عامه کشور، برای مسوولان هدایت داد تا به صورت دقیق تمام افغان‌های از ایران وارد کشور می‌شوند سکریننگ(غربال) نمایند تا افراد مبتلا به ویروس بهتر شناسایی گردند.
ازسوی هم، طبق هدایت وزیر صحت عامه برای مدیریت هرچه بهتر شناسایی مبتلایان به ویروس، یک محل مشخص سکریننگ برای افغان‌های که به شکل کتلوی از سوی ایران به گونه اجباری اخراج می‌شوند، در مرز تعیین گردید.
هم‌چنان داکتر فیروز با شماری از افغان‌های که از سوی ایران به گونه اجباری اخراج شده اند دیدن نموده از آنان خواست برای پیش‌گیری از این ویروس به رهنمودهای صحی که از سوی داکتران برای آنان توصیه می‌شوند به توجه نمایند.
پل ابریشم مرز مشترک میان افغانستان و ایران است که از این نقطه روزانه صدها تن رفت و آمد می‌کنند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱/۹ - ۱۵:۴۶
Background image

نشست اضطرای وزیر صحت عامه با مسوولان ادارات صحی

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، امروز در یک نشست اضطراری با شماری از مسوولان ادارات صحی، برای پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا و رسیده‌گی هرچه بهتر برای بیماران کرونا(کوید-19). . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۶:۲۷
Background image

ده واقعه جدید مثبت به ویروس کرونا در کشور به ثبت رسید

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه کشور طی یک نشست خبري از افزایش واقعات مثبت ویروس کرونا در کشور خبر داد.
وزیر صحت‌عامه افزایش واقعات مثبت مبتلا به ویروس کرونا را در کشور نگران کننده. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۳:۴
Background image

ایجاد و اختصاص دادن شفاخانه ها به منظور بخش های ویژۀ کنترول ویروس "کرونا" در نقاط مختلف ولایت هرات

وزارت صحت عامه کشور‌ ، بخش های ویژه کنترول ویروس کرونا کوید ۱۹ را در نقاط مختلف ولایت هرات ایجاد و اختصاص دادند، هيئت موظف تحت سرپرستي معین مالی و اداری وزارت صحت داکتر ماموسی زیور در. . .

BACK TO NEWS